Díky rekordním 14 zlatým ovládlo medailové pořadí zemí na hrách v Pchjongčchangu Norsko, stejný počet nejcennějších kovů vybojovali i Němci. Ze sportovců byli nejúspěšnější francouzský biatlonista Martin Fourcade a norský běžec na lyžích Johannes Hösflot Klaebo, oba trojnásobní vítězové. Norka Marit Björgenová rozšířila svou medailovou sbírku o dalších pět a s osmi zlatými, čtyřmi stříbrnými a třemi bronzovými se stala nejúspěšnější sportovkyní v historii ZOH.

Medailové zisky

2 2 3

Zlaté medaile

Stříbrné medaile

Bronzové medaile

Datum konání: 9. 2. 2018 – 25. 2. 2018
Celková účast: 2 922 sportovců
Česká účast: 96 sportovců
Počet sportů: 15
Počet disciplín: 102

Češi, kteří na třetí zimní hry na asijském kontinentu vyslali nejpočetnější výpravu v samostatné historii, si z Koreje přivezli dvě zlaté, dvě stříbrné a tři bronzové medaile. O ty nejcennější se postarala Ester Ledecká, jež po senzačním triumfu v superobřím slalomu na lyžích ovládla i paralelní obří slalom na snowboardu a zařadila se mezi hrdiny her.

Stříbro získali biatlonista Michal Krčmář ve sprintu a rychlobruslařka Martina Sáblíková v závodě na 5000 metrů. Bronz přidaly biatlonistka Veronika Vítková rovněž ve sprintu, snowboardcrossařka Eva Samková a rychlobruslařka Karolína Erbanová na pětistovce.