Letní olympijské hry 2020, oficiálně Hry XXXII. olympiády, se budou konat v japonském Tokiu. Slavnostní zahájení proběhne 24. července 2020, závěrečný ceremoniál se pak uskuteční 9. srpna 2020. Město Tokio se stane pátým městem v historii, kde se Hry budou konat již podruhé. Připojí se tak k Athénám, Paříži, Londýnu a Los Angeles. Naposledy se Letní olympijské hry v Tokiu konaly v roce 1964. V Japonsku se také konaly Zimní olympijské hry v roce 1972 v Sapporu a v roce 1998 v Naganu. Do programu her se vrací baseball a softball, novými sporty budou sportovní lezení, karate, surfing a skateboarding.

Datum konání: 24. 7. 2020 – 9. 8. 2020
Počet sportů: 33
Počet disciplín: 324

Zájemci o cestu na olympijské hry se můžou registrovat u cestovních kanceláří IBTravel nebo Invia.cz. Na základě těchto registrací již proběhla první objednávka vstupenek u organizačního výboru, který je přiděluje jednotlivým zemím. V květnu 2019 bude známé, jaké vstupenky přidělí Česku organizační výbor her. Poté bude možné lístky opět přiobjednávat dle poptávek klientů a úspěšných kvalifikací českých sportovců. Oficiální celosvětový prodej veřejnosti začne 20. června 2019. Do té doby mohou cestovní kanceláře sbírat předběžné objednávky.

Ceny vstupenek se v přepočtu budou pohybovat v rozmezí od přibližně 650 korun za lístky na základní skupiny týmových sportů, rozjížďky ve veslování či kvalifikační jízdy vodního slalomu nebo rychlostní kanoistiky až po zhruba 65 tisíc korun za vstup na zahajovací ceremoniál. Konečné ceny vstupenek v korunách budou známé na jaře po schváliení organizačního výboru her.

Oficiální prodejní podmínky, seznam autorizovaných prodejců vstupenek, pod které spadají výše zmínění distributoři, a orientační ceny vstupenek naleznete na uvedených odkazech.