Letní olympijské hry 2020, oficiálně Hry XXXII. olympiády, se budou konat v japonském Tokiu. Slavnostní zahájení proběhne 24. července 2020, ukončení se pak uskuteční 9. srpna 2020. Město Tokio se stane pátým městem v historii, kde se hry budou konat již podruhé. Připojí se tak k Athénám, Paříži, Londýnu a Los Angeles. Naposledy se Letní olympijské hry v Tokiu konaly v roce 1964. V Japonsku se také konaly Zimní olympijské hry v roce 1972 v Sapporu a v roce 1998 v Naganu. Do programu her se vrací baseball a softball, novými sporty budou sportovní lezení, karate, surfing a skateboarding.

Datum konání: 24. 7. 2020 – 9. 8. 2020
Počet sportů: 33
Počet disciplín: 324

Zájemci o cestu na olympijské hry se mohou registrovat u cestovních kanceláří již v těchto týdnech (IBTravel, Invia.cz). Poté proběhne objednávka vstupenek u organizačního výboru, který je přiděluje jednotlivým zemím. Na jaře 2019 bude jasné, jaké vstupenky přidělí Česku organizační výbor her. Poté bude možné přiobjednávat lístky dle poptávek klientů a úspěšných kvalifikací českých sportovců.

Ceny vstupenek se v přepočtu budou pohybovat v rozmezí od přibližně 650 korun za lístky na základní skupiny týmových sportů, rozjížďky ve veslování či kvalifikační jízdy vodního slalomu nebo rychlostní kanoistiky až po zhruba 65 tisíc korun za vstup na zahajovací ceremoniál. Konečné ceny vstupenek v korunách budou známé na jaře po schváliení organizačního výboru her.