Nejúspěšnějšími sportovci dosud nejnákladnějších her v Soči se díky třem zlatým stali ruský rychlobruslař na krátké dráze Viktor An, běloruská biatlonistka Darja Domračevová a norská běžkyně na lyžích Marit Björgenová. Biatlonista Ole Einar Björndalen přidal do své sbírky další dvě zlata a vystřídal krajana Björna Däehliho v čele historického medailového pořadí. Zemím vládlo s 33 medailemi včetně třinácti nejcennějších domácí Rusko. Češi získali osm kovů, nejvíc v dějinách ZOH.

Medailové zisky

2 4 2

Zlaté medaile

Bronzové medaile

Datum konání: 7. 2. 2014 – 23. 2. 2014
Celková účast: 2 873 sportovců
Česká účast: 88 sportovců
Počet sportů: 15
Počet disciplín: 98
Více o hrách: www.sochi2014.com

Česká výprava 88 sportovců si ze Soči odvezla dvě zlaté, čtyři stříbrné a dvě bronzové. Pověst medailové jistoty potvrdila rychlobruslařka Martina Sáblíková, která po stříbru ze závodu na 3000 metrů obhájila zlato na pětce. O druhý nejcennější kov se postarala Eva Samková, jež suverénně ovládla soutěž ve snowboardcrossu.

O rekordní žně se zasloužili hlavně biatlonisté: Ondřej Moravec získal stříbro ve stíhačce a bronz v závodě s hromadným startem, v téže disciplíně dojela druhá Gabriela Soukalová a Jaroslav Soukup skončil třetí ve sprintu. Skvělé představení korunovali společně s Veronikou Vítkovou stříbrem ve smíšené štafetě.