Vítáme Vás na webu Her V. letní olympiády dětí a mládeže České republiky, které se uskuteční ve dnech 21. až 26. června 2011 v Olomouckém kraji. Doufáme, že zde naleznete všechny potřebné informace. Stránky budou průběžně doplňovány a aktualizovány.


Aktuálně

29.06.2011

Pořad o Hrách V. LODM na programu ČT

Pětatřicetiminutový sestřich z Her V. letní olympiády dětí a mládeže České republiky bude ve vysílání programu ČT4 Sport dne 4.7.2011 od 13:35.

26.06.2011

Hry V. letní olympiády dětí a mládeže ČR se rozloučily!

Je slunný sobotní podvečer a Hry V. letní olympiády dětí a mládeže ČR pořádané Olomouckým krajem se za okamžik stanou minulostí. Tam, kde to všechno začalo, na olomouckém Andrově stadionu, se opět schází tisíce mladých sportovců z celkem 14 krajských výprav, aby se důstojně a v nadšené atmosféře rozloučily s největším letošním mlá dežnickým sportovním svátkem. Olympijská znělka zahajuje ceremoniál. Ocenění přebírají nejúspěšnější medailisté ve všech věkových kategoriích, kandidáti nominovaní na čestnou cenu fair play a vyhlášeno je rovněž pořadí umístění jednotlivých krajů.
více foto

26.06.2011

Nejlepší medailisté

Každé klání má své vítěze, často i mnohonásobné. Nejinak tomu bylo na Hrách V. letní olympiády dětí a mládeže ČR. Zde se nejlepší medailistkou v kategorii mladších žákyň stala plavkyně Edita Chrápavá z Jihomoravského kraje s celkem 4 zlatými úspěchy! V téže věkové skupině dominoval za pořádající Olomoucký kraj atlet Adam Röder, celkem dvakrát zlatý a jednou bronzový. V kategorii starších žákyň vynikla fantastickou sbírkou celkově 8 cenných kovů kanoistka Amálie Hilgertová ze Středočeského kraje. Do její cenné sbírky náleží 2 zlaté medaile, tři stříbrné a stejný počet bronzových. Slavit mohou rovněž v Jihočeském kraji, kde se mezi staršími žáky zaskvěl coby nejúspěšnější sportovec Josef Moser v plavání. Docílil 4 cenných kovů, přičemž všechny jeho získané medaile mají hodnotu těch vůbec nejcennějších! Srdečné gratulace všem.

25.06.2011

Ceny fair play

Každé sportovní klání má své vítěze i poražené. Jsou však pokaždé skutečně šampioni pouze ti, kdo drží v rukou diplomy a jimž se na krku houpají medaile?
Smyslem principu sportovního zápolení fair play je základní předpoklad sportovní etiky, která obsahuje zejména dodržování pravidel, sportovní chování a pomoc druhému závodníkovi, tedy i okamžiky, kdy sportovec úmyslně ohrozí své umístění v závodě, aby pomohl někomu jinému, kterého postihla nečekaná komplikace. Řadíme sem rovněž uznání porážky nebo profesionální či čestné vystupování.

více

25.06.2011

Krajské reprezentace oživily celý region

Pestrobarevné hloučky mladých sportovců v těchto dnech výrazně oživily celý Olomoucký hraj. Účastníky Her V. letní olympiády dětí a mládeže České republiky potkáte všude. Na výletě v Zoologické zahradě na Svatém Kopečku, v Cinestaru před filmovým představením nebo v srdci Her na olomouckém Horním náměstí, kde každý podvečer probíhají medailové ceremoniály a následně také koncerty hudebních skupin. V nepřehlédnutelných úborech krajských výprav si užívají sportovní zápolení, radují se z úspěchů a ve volných chvílích korzují mezi jednotlivými sportovišti a fandí svým týmovým kolegům. Přesně jako na velkých olympiádách, na kterých možná jednou budou startovat. Atmosféru Her si zkrátka patřičně užívají.
více
Olomoucký kraj

Statutární město Olomouc

Město Prostějov

Partneři Českého olympijského týmuHry V. letní olympiády dětí a mládeže
České republiky se konají pod záštitou
Asociace krajů České republiky


Partneři Her V. letní olympiády dětí a mládeže

TK PLUS

Český svaz tělesné výchovy

Univerzita Palackého v Olomouci
TOPlist

© Olympiáda dětí a mládeže 2011