AKTUALITY
  ZÁKLADNÍ INFORMACE
  PŘIHLÁŠKA
  AKREDITACE
  PROGRAM HER
  ROZPIS SOUTĚŽÍ
  CEREMONIÁLY
  HODNOCENÍ
  KONTAKTY
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktuality

 

Dokument České televize o Hrách III zimní olympiády dětí a mládeže ČR 2008 odvysílá program ČT4 ve středu 13. 2. 2008 v 16:45h.

 

 
4. února 2008 - Ztráty a nálezy - seznam nalezených věcí

 

1. únor 2008 - Aktualizovány průběžné výsledky krajů

Slavnostní zakončení olympiády dětí a mládeže se dnes uskutečnilo v Rožnově pod Radhoštěm, výprava Zlínského kraje si odnesla stříbro

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – Slavnostní zakončení bylo dnes na programu Her III. zimní olympiády dětí a mládeže...

 

Na zakončení olympiády dětí a mládeže bude udělena cena fair play trenéru Ústeckého kraje

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – Na slavnostním zakončení Her III. zimní olympiády dětí a mládeže na Masarykově ...

 

 

Olympiáda dětí a mládeže bude dnes slavnostně ukončena

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – Hry III. zimní olympiády dětí a mládeže dnes...

 

31. leden 2008 - Aktualizovány průběžné výsledky krajů

 

V olympijském městě Rožnov pod Radhoštěm je dnes připraven bohatý doprovodný program

Čtvrteční programové tipy...

Děti a hosté vytvořili na dětské zimní olympiádě skvělou atmosféru

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – Skvělá sportovní atmosféra ovládla centrum olympijského dění...

 

Olympiáda dětí a mládeže je v plném proudu a první mladí sportovci již mají své medaile.

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – Již druhý den mladí sportovci usilují o olympijské medaile a celkové pořadí svého kraje na Hrách III. zimní ...

 

29. leden 2008 - Aktualizovány průběžné výsledky krajů

Velká diskotéka pod širým nebem s RÁDIEM ČAS

Přijďte všichni dnes v 19.30 hodin na Masarykovo náměstí v Rožnově pod Radhoštěm, kde se uskuteční ihned po oficiálním medailovém ceremoniálu velká diskotéka pro všechny přítomné.
Přijďte se podívat, zatančit si a vyhrát některou z našich cen, které pro Vás budou připraveny.


28. leden 2008 - Aktualizovány průběžné výsledky krajů

 

První medaile na dětské olympiádě znají své nositele

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – Na programu dětské olympiády, která se koná poprvé na Valašsku a hostí tisícovku mladých ...
Verze pro tisk

 

Avízo 28. leden 2008 - V Rožnově pod Radhoštěm budou rozdány první olympijské medaile Verze pro tisk

 

Tisková zpráva

ZLÍNHry III. zimní olympiády dětí a mládeže ČR 2008 byly slavnostně zahájeny za účasti představitelů Zlínského kraje a mnoha významných ....
Verze pro tisk
Fotografie ke stažení

28. leden 2008 - Aktualizovaný časový program - Severská kombinace a skoky na lyžích zde ke stažení

24. leden 2008

Závody ve skoku na lyžích a části severské kombinace se uskuteční dle původního harmonogramu ve skokanském areálu Rožnov pod Radhoštěm – Bučiska na umělém povrchu.

Snowboard freestyle – vložený závod, který měl proběhnout v pondělí 28.1.2008 v lyžařském areálu Vsetín – Dolní Jasénka se z důvodu špatných klimatických podmínek neuskuteční.

Program závodů v alpském lyžování a snowboardingu se přesouvá do lyžařského areálu Velké Karlovice – Razula. Sportovní program těchto závodů bude probíhat zkráceně v pondělí, úterý a ve středu (28.1.-30.1.2008) – více informací najdete v upraveném časovém programu ZODM 2008 – alpské lyžování a snowboarding - ZDE KE STAŽENÍ.

Olympijské medaile

Olympijské cenné kovy Her III. zimní olympiády dětí a mládeže ČR 2008

2. jednání Organizačního výboru

Ve čtvrtek 6.12.2007 v Rožnově pod Radhoštěm se sešli členové Organizačního výboru Her III. zimní olympiády dětí a mládeže ČR 2008. Porady se zúčastnili i vedoucí jednotlivých krajských výprav. Předmětem jednání bylo jednak kontrola přípravenosti olympijských sportovišť, vybraného ubytování a dále stav příprav celé zimní olympiády (viz. zápis z jednání, který je uveden v příloze).  

Záštitu nad Hrami III. zimní olympiády dětí a mládeže ČR 2008 převzal hejtman Zlínského kraje pan Libor Lukáš

 

Valašsko hlásí : LYŽUJEME !!!

Neděle 11.11.2007, Svatý Martin na sebe nedal dlouho čekat a letos opravdu přijel na bílém koni. Od soboty na valašských kopcích vytrvale ....

 

 

ADOLF DUDEK

ilustrátor, grafik, výtvarník a tvůrce maskota Her III. Zimní olympiády dětí a mládeže ČR 2008 se narodil 25. března 1964 v Poličce na Vysočině. Odmalička rád kreslil a maloval...

 

Hry III. zimní Olympiády dětí a mládeže 2008 ČR
27.1. – 1. 2. 2008 Zlínský kraj

Na přelomu ledna a února se Zlínský kraj stane na jeden týden krajem olympijským. Od 27.1. do 1.2. se město Zlín, Rožnov pod Radhoštěm, Vsetín, Valašské Meziříčí a také sportovní střediska Pustevny a Soláň stanou hostiteli Her III. Zimní olympiády dětí a mládeže ČR 2008. V současné době .............

 

Maskot Her III. zimní olympiády dětí a mládeže je na světě!

Maskotem Her III. zimní olympiády dětí a mládeže se stala Olympijská ovečka, vytvořená rukou známého ilustrátora, grafika a výtvarníka Adolfa Dudka. Výtvarník, žijící ve Frenštátu pod Radhoštem, je autorem mnoha rozmanitých děl, jeho ilustrace můžeme najít jak na obalech CD, pohlednicích, tak i v knihách. Autor taktéž pořádá představení pro děti, kde jim přibližuje svou práci.

Hry III. zimní olympiády dětí a mládeže ČR 27.1. – 1. 2. 2008 Zlínský kraj

ZLÍN – Zlínský kraj byl Českým olympijským výborem pověřen pořadatelstvím Her III. zimní olympiády dětí a mládeže ČR.

Na přelomu ledna a února 2008 přivítá Zlínský kraj více než 1000 dětských sportovců, kteří se zde setkají při konání Her III. zimní olympiády dětí a mládeže České republiky. Olympiáda dětí a mládeže je určena žákům základních škol z celé České republiky. Pravidelně se letní a zimní hry konají od roku 2003 a prvním krajem, který měl čest tento projekt realizovat byl Pardubický kraj. Následoval pak Středočeský, Jihomoravský, Královehradecký a Ústecký kraj. Centrem Her III. zimní olympiády dětí a mládeže ČR se stane Rožnov pod Radhoštěm. Jednotlivé disciplíny budou realizovány ve Vsetíně, Rožnově pod Radhoštěm a jeho okolí, na Soláni, Pustevnách a také v samotném krajském městě Zlín.

Snahou všech dosavadních organizátorů, stejně jako Zlínského kraje, je mladým sportovcům co nejvíce přiblížit atmosférou a organizací skutečné olympijské hry – zahajovací ceremoniál, který proběhne dne 27. 1. 2008 na Zimním stadionu Luďka Čajky ve Zlíně a jehož součástí bude slavnostní zapálení olympijského ohně, pravidelné medailové ceremoniály, které budou realizovány v olympijském městě Rožnov pod Radhoštěm a mnoho dalších akcí, včetně doprovodného programu až po slavnostní ukončení her.

Olympijské hry dětí a mládeže jsou projektem Českého olympijského výboru, který sobě i jednotlivým organizátorům her klade za cíl přispět ke sportovnímu a kulturnímu vyžití mladých lidí, šířit ušlechtilé myšlenky olympismu a zdravé soutěživosti mezi mládeží.

 

 

VÝSLEDKY  
KRAJE  
SPORTOVCI  
MAPA HER  
UBYTOVÁNÍ  
STRAVOVÁNÍ  
DOPRAVA  
ZDRAVOTNÍ PÉČE  
FOTOGALERIE  
MULTIMÉDIA