Beachvolejbal navštíví olympijský Londýn

Olympijská sportoviště v Londýně čeká další zkouška. Dvaadvacet týmů plážových volejbalistek se ve dnech 9. – 14. srpna střetne na turnaji Visa FIVB Beach Volleyball International.

Turnaj je součástí London Prepares Series, programu, který testuje nová sportoviště, infrastrukturu a připravenost organizátorů na olympiádu. Fanoušci tak mají šanci vidět poprvé v plném zatížení místa, kde se příští rok sportovci utkají o olympijské medaile. 

Pro beachvolejbal organizátoři přichystali prostor na Horse Guards Parade ve Whitehallu, samém srdci monarchie, nedaleko královského paláce a sídla britského premiéra. Dříve přehlídkové prostranství a ještě dříve místo rytířských turnajů přivítá za rok nejlepší plážové volejbalisty z celého světa. 

Turnaj Visa FIVB Beach Volleyball International ukáže, jak je tradicí prosycené místo připravené na sport pod pěti kruhy. Mezi účastníky nechybí současný nejlepší pár plážového volejbalu Jennifer Kessy a April Ross (USA) či zlatá medailistka ze Sydney Natalie Cook (Austrálie). 

„Soutěž je skvělou příležitostí předvést, že jsme připraveni na miliony návštěvníků, kteří přicestují do Londýna na olympiádu příští rok,“ říká zástupce titulárního partnera turnaje, společnosti Visa Europe, Colin Grannell. „Zároveň nabízí sportovcům ochutnávku toho, co, jak doufáme, budou nejlepší olympijské hry v historii.“ 

Více informací na www.londonpreparesseries.com/beachvolleyball.

-vs-