Olympijské Rio otevírá rekreační zónu

Pět let do zahájení olympijských her 2016 otevírá Rio de Janeiro Athletes‘ Park. Prvním dokončeným areálem tak není sportoviště, ale oddechová zóna pro sportovce v průběhu her.

Slavnostního otevření se v pátek 5. srpna zúčastnili nejen zástupci organizačního výboru, ale i reprezentantka v taekwondu, olympijská medailistka Natalia Falavigna, judista Gabriel Schlittler a více než sto dětí a mladých sportovců.

„Volba Ria jako hostitele her 2016 obrátila pozornost světa k našemu městu a k naší zemi. Naše poslání splníme a za pět let tu budou skvělé hry,“ prohlásil předseda organizačního výboru Carlos Nuzman

Park se nachází v bezprostřední blízkosti budoucí olympijské vesnice a rozkládá se na 123 tisících čtverečních metrů. Během olympiády i následující paralympiády bude sloužit sportovcům a členům výprav. Než olympiáda vypukne a poté, co skončí, bude k dispozici veřejnosti. Organizátoři z Ria se vypraví příští rok do Londýna a park ještě upraví podle představ sportovců.

„Nejdůležitější je, co hry zanechají městu,“ přidává svůj názor starosta Ria, Eduardo Paes. „A my pět let do slavnostního zahájení předáváme Riu novou rekreační zónu.“

 -vs-