Vychází kniha o nejúspěšnější české sportovkyni: Věra Čáslavská – Život na Olympu

Na knižní pulty se dostává autorizovaný životopis Věry Čáslavské, sedminásobné olympijské vítězky. Autorem je Pavel Kosatík, uznávaný autor biografií.

Věra Čáslavská - Život na Olympu

„Ještě nikdy s nikým jsem o svém životě nemluvila tak otevřeně jako s Pavlem Kosatíkem. Po přečtení jeho knihy toho nelituji.

Přemýšlím, čím vším v té knize je: historikem, psychologem, soudcem lidských osudů a v neposlední řadě také znalcem sportu: bez rozpaků by splnil podmínky pro specializaci ,trenér I. výkonnostní třídy‘. Myslím si, že je to kniha pravdivá, lépe bych svůj život popsat nedokázala.“

Věra Čáslavská, nejúspěšnější česká sportovkyně všech dob, žena, která na olympijských hrách v Tokiu a Mexiku získala jako sportovní gymnastka celkem sedm zlatých medailí. Protože odmítla odvolat svůj podpis pod manifestem Dva tisíce slov, byla po roce 1969 vyloučena z veřejného života. Po listopadu 1989 byla poradkyní prezidenta Václava Havla a v letech 1990 až 1996 předsedkyní Československého, resp. Českého olympijského výboru. 

Po rodinné tragédii v roce 1993 se na dlouhou dobu stáhla do soukromí, na veřejnosti vystupuje až v posledních třech letech. Kniha Pavla Kosatíka Věra Čáslavská – Život na Olympu je autorizovaným životopisem, zachycujícím vůbec poprvé uceleně a plasticky celou dosavadní životní dráhu jedné z nejvýznamnějších českých žen nové doby.

Knihu vydává nakladatelství Mladá Fronta.

Více o autorovi: Publicista a spisovatel PAVEL KOSATÍK (*1962) je autorem dvou desítek knih, ve kterých sleduje životní osudy význačných osobností české kultury a politiky. Mezi jeho nejznámější tituly patří:

  • Člověk má dělat to, nač má sílu – Život Olgy Havlové (1997, 2008)
  • Jan Masaryk – Pravdivý příběh (1998, 2009; spoluautor Michal Kolář)
  • Fenomén Kohout (2001)
  • Sám proti zlu – Život Přemysla Pittra (2009)
  • Manželky prezidentů – Deset žen z Hradu (2009)
  • České snění (2010)
  • Čeští demokraté (2010)
  • České okamžiky (2011)
  • Česká inteligence (2011)


@Olympijský tým: Parádní vstup do nové sezony v podání českých tenistek! @siniakovakaterina a @bkrejcikova v deblu @australianopen došly do semifinále, kde podlehly až @barborastrycova s parťačkou @sw.hsieh. Bára si tak v deblu zahraje o druhý grandslamový titul v kariéře instagram.com/p…