Týden v českém sportu: Úchvatná biatlonistka Soukalová předvedla vítězný hattrick

Oficiální
Oficiální
4 Minuty čtení

S jistotou se dá říct, že v předolympijské sezoně se zrodila zbrusu nová medailová naděje pro Soči 2014. Způsob, jakým biatlonistka Gabriela Soukalová zakončila seriál Světového poháru v Chanty-Mansijsku, byl totiž dech beroucí: třikrát za sebou vystoupala na nejvyšší stupeň. „Já jsem úplně konsternovaná,“ řekla po závodě s hromadným startem, jímž zakončila svůj hattrick. Předtím uspěla i ve sprintu a ve stíhacím závodě.

V celkové klasifikaci SP skončila půvabná biatlonistka šestá, nejlepší byla v sezoně čtyřikrát. „Je to motivace. Hrozně velká motivace do další práce a další sezony, která bude olympijská,“ řekla pro server idnes.cz. „Po střeleckém trápení z posledních týdnů, kdy jsem se nemohla trefit ani na tréninku, je tohle pro mě úžasný. Po dvou nemocích, které jsem prodělala po Vánocích, mi chvíli trvalo, než jsem se zase dostala do top formy,“ dodala.

Třetí místo vybojoval ve stíhačce mužů i Michal Šlesingr, byť původně cílem projel až sedmý. Jenže německý rival střílel na první položce omylem do jeho terče, což po úpravě časů českého biatlonistu vyšvihlo mezi nejlepší. Ve sprintu byl Šlesingr osmý a v závodě s hromadným startem desátý. Ondřej Moravec sice v tomto závodě pošilhával po stupních vítězů, ale nakonec byl vinou poslední střelby dokonce o dvě pozice za Šlesingrem.

Snowboardcrossařka Eva Samková získala v SP ve švýcarském Veysonnaz třetí pozici, zatímco snowboardistka Šárka Pančochová nepostoupila ve Špindlerově Mlýně ve slopestylu do finále a před domácím publikem se musela spokojit s osmým místem.

Skokan na lyžích Jan Matura skončil v Oslu na dělené patnácté pozici, průběžně je v seriálu SP jedenáctý. V dálkovém závodu Birkebeinerrennet v Norsku doběhl Lukáš Bauer čtrnáctý na trati 54 km klasickou technikou. V závěrečném závodě sezony ve švýcarském Lenzerheide dojela slalomářka Šárka Záhrobská na stejné pozici.

Na MS krasobruslařů skončila Michal Březina desátý, když dvakrát upadl při čtverném salchowu. Po krátkém programu byl přitom jen dva body od bronzu.

Až v závěru přišli basketbalisté Nymburka ve VTB lize o skalp silného CSKA Moskva. Před domácím publikem v pražské O2 Areně se sice ještě v závěrečné části dokázali dostat do vedení, ale zkušený soupeř nepřipustil opakování loňské porážky v Praze vyhrál 76:63.

Tenista Tomáš Berdych došel na turnaji v Indian Wells až do semifinále, kde neuspěl se Španělem Rafaelem Nadalem 4:6, 5:7. Třetí finále v řadě mu tak uniklo.

Ze sportovního programu tohoto týdne

Pondělí 18. března

Acapulco: SP ve sportovní střelbě z brokových zbraní.

Španělsko: cyklistický etapový závod WorldTour – Kolem Katalánska.

Úterý 19. března

Tbilisi: ME v zápase.

Sierra Nevada: SP ve snowboardingu – slopestyle.

Středa 20. března

Stockholm:  SP v běhu na lyžích – sprint klasicky muži i ženy (15:45).

Rio de Janeiro: SP v moderním pětiboji.

Čtvrtek 21. března

Soči: MS v rychlobruslení na jednotlivých tratích – 1500 m muži, 3000 m ženy (14:35).

Planica: SP ve skocích na lyžích – lety muži, kvalifikace.

Sierra Nevada: SP v akrobatickém lyžování – jízda v boulích.

Nizozemsko: příprava fotbalistů do 19 let:
Nizozemsko – Česko.

Pátek 22. března

Olomouc: kvalifikace fotbalového MS 2014 – skupina B: Česko – Dánsko (20:30)

Ml. Boleslav: příprava fotbalistů do 21 let: Česko – Ukrajina (17:00).

Olten: kvalifikace ME fotbalistů do 17 let: Česko – Izrael (14:00).

Soči: MS v rychlobruslení na jednotlivých tratích – 1000 m muži, 1500 m ženy,
5000 m muži (13:00).

Planica: SP ve skocích na lyžích – lety muži (15:15).

Falun: SP v běhu na lyžích, finále: prolog 2,5 km volně ženy (14:15), prolog 3,75 km volně muži (17:00).

Sierra Nevada: SP ve snowboardingu – snowboardcross.

Sydney: SP ve veslování.

Sobota 23. března

Soči: MS v rychlobruslení na jednotlivých tratích – 1000 m ženy, 10 000 m muži, 5000 m ženy (11:30).

Planica: SP ve skocích na lyžích – lety muži, družstva (10:00).

Falun: SP v běhu na lyžích, finále: 10 km klasicky ženy (12:30), 15 km klasicky muži (13:45).

Aare: finále série Ski Classics v dálkovém lyžování – závod Aarefjällsloppet.

Sierra Nevada: SP ve snowboardingu – U-rampa.

Neděle 24. března

Grenchen: kvalifikace ME fotbalistů do 17 let: Česko – Polsko (17:00).

Soči: MS v rychlobruslení na jednotlivých tratích – 500 m ženy, 500 m muži, štafety ženy, štafety muži (13:00).

Planica: SP ve skocích na lyžích – lety muži (10:00).

Falun:  SP v běhu na lyžích – 10 km volně ženy,
3:45 15 km volně muži (12:30). Sierra Nevada: SP v akrobatickém lyžování – skikros (11:00).

Belgie: cyklistický jednorázový závod WorldTour – Gent–Wevelgem.