Symposium: Lékařské a fyziologické aspekty účasti na zimních olympijských hrách 2014 Soči

Český olympijský výbor ve spolupráci s Centrem pohybové medicíny, profesním sdružením Medicínský tým české sportovní reprezentace a Centrem zdravotnického zabezpečení sportovní reprezentace připravil odborné symposium pro odborníky i širokou veřejnost.

Akce se koná 15. - 16. března 2013 v resortu Kunětická Hora poblíž obce Dříteč. „Myslím, že takto kvalitně obsazené symposium orientované na sportovní oblast u nás ještě nebylo. Nebudeme zaměření čistě na medicínu, ale i zasahujeme i do příbuzných se sportem spjatých oborů a profesí - třeba fyzioterapie,“ řekl šéflékař ČOV Jaroslav Větvička, který stojí v čele týmu organizátorů.

„Máme zde velice kvalitní řečníky. Řada sdělení je věnována pohybovému aparátu – tomu se věnují ortopedi, fyzioterapeuti i maséři. Bude to ale velice zajímavé i pro trenéry. Dalšími velkými tématy bude i antidoping a genetika ve sportu,“ podotkl Větvička.

Dvoudenní symposium má poskytnout dostatek prostoru i pro navázání kontaktů a volnou diskusi. „Na LOH v Londýně se sešlo 24 lékařských pracovníků. Moc jsme si pochvalovali, že jsme spolu mohli diskutovat a vyměňovat si poznatky. Jinde než na hrách nemáte příležitost vidět kolegy z různých sportů a odvětví. Také proto organizujeme toto setkání. Pozvali jsme i lékařské pracovníky ze Slovenského a Polského olympijského výboru, abychom mohli porovnat situaci s našimi sousedy,“ vysvětlil Větvička.

Přednášky jsou pro všechny zájemce i z řad široké veřejnosti. Studenti sportovních a lékařských fakult mají navíc vstup zdarma. Dopředu není nutná ani registrace.