Olympijští triatlonisté jedou do Olympie

Posvátnou půdu stadionu starořecké Olympie okusí noha českého sportovce při neobvyklé příležitosti. Příští pátek se tady odehraje druhá část symbolického aquatlonu v režii českých triatlonistů za účasti londýnských olympioniček Venduly Frintové a Radky Vodičkové.

Ano, triatlonisté, vyznavači odvětví, které se dokázalo v moderní historii dostat do programu novověkým her nejrychleji po svém vzniku, teď dobývá Olympii. První olympiády konaly v roce 776 před naším letopočtem. Triatlonisté se poprvé ukázali na hrách v roce 2000 v Sydney…

„Chtěli jsme našim nejlepším reprezentantům připravit odpočinkové zpestření závěru sezony,“ říká Jaromír Horák, předseda České triatlonové asociace. Poplave se v Patraském zálivu na okraji Jónského moře. S elitními triatlonisty mohou poměřit síly i vybraní čeští turisté.

Stráví totiž společný týden na severu Peloponéského ostrova v Nikoforeice. Ta patří mezi neoblíbenější destinace, protože sem ještě nedopadla vlna turistického ruchu a nabízí i blízkost historických památek. „Hledáme rozšíření možných destinací pro přípravu v teple a tady dostaneme hned přímou odezvu od těch nejlepších,“ dodává Lenka Kovářová, sportovní ředitelka ČTA, účastnice olympiády v Aténách i Pekingu.

Radka Vodičková vyráží s maminkou, přesto musela slíbit svému kouči Hudákovi, že bude i tady trénovat. Železný muž Petr Vabroušek bere celou rodinu. „Taky samozřejmě kolo a pokračuju v přípravě na říjnového havajského Ironmana. Ale jsem rád, že si tady můžeme ještě užít tepla a sluníčka společně.“ Určitě se postaví na start aqatlonu i se svým synem.

Více