Zahájení výstavy Sport Foto 2008 Brno

Generální sekretář Českého olympijského výboru Petr Hrubec spolu s 1. náměstkem primátora Danielem Rychnovským 10. března na Nové Radnici v Brně slavnostně zahájili výstavu profesionálních fotografů SPORT FOTO 2008.

Ta, pod záštitou primátora Brna Romana Onderky, potrvá v prostorách Křížové chodby až do 9. dubna. V rámci výstavy mohou návštěvníci zhlédnout jak fotografie předních českých sportovních fotografů, tak i amatérských fotografů – finalistů soutěže SPORT AMATÉR FOTO 2008. Letošní ročník výstavy je věnován fotoreportérské legendě Stanislavu Terebovi, významnému českému a celosvětově uznávanému fotografovi. Jeho černobílé snímky jsou oknem do historie sportovní fotografie a provází nás rozličnými disciplínami - od kolové, veslařských závodů, fotbalu, házené, hokeje, atletiky až po basketbal.

Předseda ČOV Milan Jirásek k výstavě říká: „Sportovní fotografie tvoří nedílnou součást našeho života. Je mostem, který beze slov propojuje emoce, umění, sport a lidské odhodlání. Je ale také především zábavou. Jsem rád, že se Český olympijský výbor podílí na organizování právě této výstavy.“ Současnou sportovní fotografii na výstavě zastupují snímky pěti profesionálních fotografů - Michaely Říhové, Eduarda Erbena, Roberta Sedmíka, Vlastimila Vacka a Jiřího Vojzoly z velkých sportovních akcí letošního roku. K vidění jsou snímky z letošních olympijských her v Pekingu, Eura 2008, ženského rugby, tenisových zápasů Roland Garros nebo Davis Cupu. Návštěvníci si mohou kromě těchto fotografií prohlédnout také snímky finalistů 6. ročníku amatérské fotografické soutěže SPORT AMATÉR FOTO 2008. Český olympijský výbor ji pořádal na internetových stránkách www.olympic.cz pro amatérské fotografy v letních měsících loňského roku.

@Olympijský tým: Olympijské hry ZAHÁJENY! Před 124 lety, na den přesně v pondělí 6. dubna 1896, odstartovaly v Aténách první novodobé olympijské hry. Přes 200 sportovců, 9 sportů…VÍCE ČTĚTE NA ODKAZE V PROFILU! @olympics #memories instagram.com/p/B…
@Olympijský tým: Střelnice UZAVŘENY! Jak nyní doma trénují olympionici? Příklady si mohou vzít i z minulosti. Palba ze vzduchové pistole v paneláku nebo míření na kredenc. MRKNI NA ODKAZ V PROFILU! instagram.com/p/B…