Na Vinohradech se sešli čeští olympionici

Národní dům na Vinohradech v Praze hostil sportovní elitu. V pátek večer zde proběhlo v pořadí třetí Společenské setkání českých olympioniků.

 V reprezentativních prostorách Majakovského a Raisova sálu se sešli ti nejlepší z nejlepších – účastníci a medailisté olympijských her, celkem na tři stovky bývalých i současných reprezentantů. Záštitu nad večerem převzal primátor hlavního města Prahy Pavel Bém.

Příchozí vítala legenda českého sportu Dana Zátopková, zlatá a stříbrná oštěpařka na hrách v Helsinkách (1952) a Římě (1960). Potkat jste mohli cyklistu Jiří Dalera (držitel zlaté medaile z OH v Tokiu v roce 1964), házenkáře Ivana Satrapu (stříbrný medailista z Mnichova v roce 1972), hokejistu Jiřího Holečka (bronz 1972 v Sapporu, stříbro 1976 v Innsbrucku), držitele bronzu ve štafetovém běhu na 4 x 10 km z Calgary (1988) Pavla Bence, špičkového diskaře Imricha Bugára (stříbro na OH 1980 v Moskvě) či nejlepšího olympijského skokana na lyžích v české historii Jiřího Rašku, zlatého a stříbrného medailistu z OH v Grenoblu (1968).
Dorazili i současní olympionici, například Marek Švec a Petr Švehla, čeští reprezentanti v řecko-římském zápase. 

„Setkání má velkou odezvu, hosté jím žijí dva měsíce před a tři měsíce po akci. Je na co vzpomínat. Někteří sportovci se vidí po opravdu dlouhé době,“ těšilo Oldřicha Svojanovského, předsedu Českého klubu olympioniků a zároveň vynikajícího veslaře, který v letech 1972 a 1976 vybojoval stříbrnou a bronzovou medaili na OH ve dvojce s kormidelníkem.

„Bylo to příjemné a zajímavé setkání, sešla se tu spousta skvělých osobností. Řadě z nich jsem fandil u televize,“ usmíval se Jiří Kejval, místopředseda Českého olympijského výboru.


@Olympijský tým: Olympijské hry ZAHÁJENY! Před 124 lety, na den přesně v pondělí 6. dubna 1896, odstartovaly v Aténách první novodobé olympijské hry. Přes 200 sportovců, 9 sportů…VÍCE ČTĚTE NA ODKAZE V PROFILU! @olympics #memories instagram.com/p/B…
@Olympijský tým: Střelnice UZAVŘENY! Jak nyní doma trénují olympionici? Příklady si mohou vzít i z minulosti. Palba ze vzduchové pistole v paneláku nebo míření na kredenc. MRKNI NA ODKAZ V PROFILU! instagram.com/p/B…