EYOF, den čtvrtý: Další medaile

EYOF 2009
EYOF 2009
1 Minuta čtení

Olympijský festival evropské mládeže se chýlí ke konci a čeští zástupci akcelerují v získávání medailí. Ve čtvrtek vybojoval v silničním závodě Denis Rugovac bronz. Na velký úspěch je zaděláno v tenise. Adama Pavláska čeká v pátek finále singlu!

Atletika
Ve finálovém běhu na 100 metrů překážek skončila Helena Tomková na sedmém místě s časem 13,87. Prohlédněte si video - Tomková třetí zprava.

Basketball
V pátek ráno hrají naši basketbalisté o sedmé místo s Finskem.

Cyklistika
Cyklisté mají druhý bronz. V závodě na 64 kilometrů ho výborným výkonem a časem 1:42,28 vyjel Denis Rugovac.

Judo
V kategorii do 81 kg vypadl Jiří Stefanidis v prvním kole s Estoncem Rustamem Kerimhanovem.

Stejně dopadla Leona Kubíková (63 kg), kterou vyřadila Renalda Gedutyteová z Litvy. Česká reprezentantka si bohužel v závodě zlomila klíční kost.

Matěj Galdun (73 kg) postoupil do druhého kola, kde nestačil na Gruzínce Beku Ratianiho. Smůla se nevyhnula ani Galdunovi – poranil si úpon v koleni.

Plavání
Ve finále na 1500 metrů volným způsobem skončil David Kunčař na 11. místě s časem 16:14,12.

Tomáš Pavlíček si na 50 metrů kraul zlepšil osobní rekord, stejně tak Tereza Kocmoudová v polohovém závodě na 400 metrů. Do závěrečných závodů však nepostoupili.

Tenis
Tenisté mají již nyní jisté minimálně dvě stříbrné!

Adam Pavlásek porazil Itala Christiana Perintiho 7:5 a 6:4. V pátek jej čeká zápas o zlato s Julienem Gagninou z Belgie.

Marek Jaloviec podlehl Gagninovi dvakrát 0:6 a utká se o třetí místo s Perintim.

Alena Poletínová hraje v pátek o bronz s Bulharkou Ilonou Kremenovou. V semifinále podlehla Švédce Malině Ulvefeldtové 4:6, 6:4 a 2:6.

Česko má zastoupení i ve finále deblu. Pavlásek a Jaloviec vyzvou Italy Palmu a Perintiho