Světové hry skončily

Světové hry 2009
2 Minuty čtení

Česká plavkyně si vylepšila osobní rekord.

Závod žen v plavání s ploutvemi na 200 m proběhl ve čtvrtek dopoledne. Naše zástupkyně Zuzana Svozilová časem 01:36.290 překonala svůj osobní rekord a probojovala se do finále. V něm nezopakovala skvělý výkon. S časem 01:37.220 obsadila 8. místo.
Další závod čekal Zuzanu Svozilovou v pátek ráno. S ploutvemi na nohou překonala 400 metrů za 03:28.630. To jí stačilo na účast ve večerním finále. Svůj čas v něm zlepšila na 03:27.910, což znamenalo sedmé místo.

Finále tanečníkům uteklo mezi prsty

Taneční sport - standard začal pro náš pár velmi dobře. Dvojice Martin Dvořák a Zuzana Šilhánová se dostala až do semifinále. Obsadili v něm sedmé místo. Bohužel to byla první nepostupová pozice. Finále jim tedy uteklo jen velmi těsně.

Bolesti zad nedovolily atak na medaile

Finále silového trojboje v super těžké váze proběhlo v neděli. Milan Šperl začal skvěle a po bench pressu vedl. V mrtvém tahu český silák zaostal kvůli bolestem zad. Přesto byl se svým výkonem spokojený. V poslední disciplíně totiž opět předčil všechny soupeře a vytvořil v dřepu nový český rekord. Čech, vážící 144 kilogramů, tak obsadil 6. místo.

Bronzová medaile pro in-line hokejisty

Turnaj v in-line hokeji probíhal od čtvrtka do neděle. Prvním soupeřem českého týmu byli ve čtvrtek Švýcaři. Naše reprezentace si s nimi poradila v poměru 5:2 a mohla optimisticky vyhlížet těžké páteční utkání s USA. V něm Američané potvrdili svou kvalitu a zvítězili 2:1. Sobota byla pro náš tým náročná, odehráli hned dva zápasy. Dopolední utkání s Itálií vyhráli s převahou 1:3. Odpoledne se však projevila únava a Češi podlehli Francii 4:1. Na závěr turnaje nastoupili reprezentanti ČR proti Taiwanu. Bojovalo se o bronz. Češi nepřipustili žádné komplikace a hladce porazili soupeřův tým 8:1. Mohli tak oslavit třetí místo a první eskou medaili. Na prvním místě byl tým USA, druzí skončili Francouzi.

Slavnostní zakončení

Zakončení proběhlo na hlavním stadionu, který se naplnil "řekou hvězd", když 40 000 diváků současně zapnulo malé lampičky. V této atmosféře vstoupili na plochu stadionu sportovci doprovázení hudbou vojenské kapely. Program ceremoniálu byl pestrý. Deset tanců a vizuálních projekcí představilo historii, kulturu, rozvoj a kořeny města. V závěru se do vzduchu se vznesla stovka tradičních lampionů a následoval projev prezidenta Mezinárodní asociace světových her Rona Froehlicha a starostky Kaohsiung Chen Chu. Ron Froehlich vyzdvihl práci pořadatelů a označil hry za nejlepší v historii světových her vůbec. Poté předali trojnásobný vítěz v rychlobruslení Huang Yu-ting, starostka Chen a Ron Froehlich vlajku světových her zástupci příštího pořadatelského města, jímž bude kolumbijské Cali. Chen Chu prohlásila hry za ukončené a následoval koncert místní rockové hvězdy Wu Bai. Ceremoniál uzavřel 10 dní soutěží, jichž se zúčastnilo více než 4000 sportovců ze 105 zemí.