Zlatí olympijští medailisté z Nagana se po 15 letech sejdou v Praze

Letos v únoru uplyne patnáct let od největšího úspěchu českého ledního hokeje – zlatých medailí ze zimních olympijských her 1998 v Naganu. Český svaz ledního hokeje spolu s Českým olympijským výborem si výročí připomenou setkáním hráčů a členů realizačního týmu, které se uskuteční v sobotu 23. února 2013 v Praze.

Na programu setkání bude mimo jiné vernisáž výstavy fotografií Jiřího Koliše z Nagana, položení květin u hrobu trenéra zlatého mužstva Ivana Hlinky na Olšanských hřbitovech nebo společná večeře hráčů a členů realizačního týmu.

Turnaje na zimních olympijských hrách v Naganu se zúčastnili brankáři Dominik Hašek, Roman Čechmánek a Milan Hnilička, obránci Roman Hamrlík, František Kučera, Libor Procházka, Petr Svoboda, Jiří Šlégr, Richard Šmehlík a Jaroslav Špaček, útočníci Josef Beránek, Jan Čaloun, Jiří Dopita, Milan Hejduk, Jaromír Jágr, Robert Lang, David Moravec, Pavel Patera, Martin Procházka, Robert Reichel, Martin Ručinský, Vladimír Růžička a Martin Straka. Zlaté medailisty vedli Ivan Hlinka a Slavomír Lener s asistentem Vladimírem Martincem, vedoucím mužstva byl Stanislav Neveselý, lékařem Zdeněk Ziegelbauer, maséry Václav Šašek s Pavlem Křížkem, kustodem Jaroslav Maule a manažerem František Černík. Téměř všichni účast na setkání předběžně přislíbili, chybět by měli pouze Jaromír Jágr, Roman Hamrlík a Milan Hejduk, kteří nastupují v NHL, a Jiří Dopita, který se omluvil.

„Jsem rád, že členové zlatého týmu většinou v hokeji i nadále působí, řada z nich dokonce stále obouvá brusle, ať už v zámoří nebo v extralize,“ uvedl prezident ČSLH Tomáš Král. „Věřím, že jejich setkání bude důstojným připomenutím největšího úspěchu v dějinách našeho hokeje, stejně jako všech, kdo k němu před patnácti lety přispěli.“

Foto: Herbert Slavík.