Sport o víkendu: Na Chalupa Cupu se představí Synek i Knapková

Jubilejní, dvacátý ročník exhibičního veslařského závodu Chalupa Cup bude mít letos opravdu blyštivé obsazení. Na jindřichohradeckém rybníku Vajgar se totiž představí oba letošní olympijští medailisté – zlatá skifařka Mirka Knapková a její stříbrný kolega Ondřej Synek. Do závodu nastoupí se i třetí držitel olympijského kovu Václav Chalupa, po němž nese regata název.

Skifaři pojedou na atypické dvousetmetrové trati a očekává se, že velcí favorité Synek s Knapkovou svá loňská prvenství obhájí. Knapková koneckonců už na hladině Vajgaru triumfovala šestkrát, Synek zatím „jen“ dvakrát.

Finálové závody hlavních kategorií je na programu odpoledne v 15:40, akce ale začíná už dopoledne od dětských kategorií i závodu dračích lodí. Podrobnější informace o akci najdete na www.vkvajgar.cz.

Víkendový sportovní program

Sobota

  • Mladá Boleslav: 3. závod Českého poháru v cyklokrosu Toi Toi Cup (14.00)
  • Mšeno: MČR jednotlivců na ploché dráze, druhý finálový závod
  • Jindřichův Hradec: Chalupa Cup, exhibiční veslařský závod (finále 15.40)
  • Brno: Kaskáda Grand Finále, finále golfového seriálu Czech PGA Tour, veletrh Sport Life (za účasti Jaroslava Kulhavého, ale třeba i vítěze Tour de France Oscara Pereiry)
  • Příbram: Rallye Příbram, závěrečný, 8. závod mezinárodního MČR v automobilových soutěžích

Neděle

  • Brno: Kaskáda Grand Finále, finále golfového seriálu Czech PGA Tour
  • Dlouhá Loučka: Závěrečný, 8. závod MMČR v motokrosu

 

@Olympijský tým: Jak lépe oslavit 24. narozeniny? @esterledecka, přejeme všechno nejlepší a gratulujeme k rekordnímu čtvrtému velkému křištálovému glóbu ze snowboardingu! #czechteam : @ascdukla instagram.com/p…
@D_Svoboda: Dneska jsme s @veronikalalova.cz měli zase milou příležitost zatančit si spolu tango ve stylu První republiky, slowfox a passo doble . Tentokrát na Reprezentačním plese Autoklubu ČR . Díky za moc příjemný večer ! Mějte se všichni skvěle !! #ples #autoklub #prague #dance #evening #goodtime #weekend facebook.com/David…