Oldřich Svojanovský obhájil funkci šéfa Českého klubu olympioniků

Dvojnásobný olympijský medailista Oldřich Svojanovský byl v čele Českého klubu olympioniků od roku 2004 a bude jím i nadále. Minulý pátek byl zvolen na další funkční období.

Šestašedesátiletý Svojanovský získal na dvojce s kormidelníkem stříbro na LOH 1972 v Mnichově a bronz o čtyři roky později v Montrealu.

Český klub olympioniků sdružuje bývalé olympioniky. Jeho cílem je mimo jiné pořádat akce k setkání bývalých sportovců a podporovat sociálně slabší olympioniky. „Právě na sociálním programu, který funguje dobře, chceme dál pracovat a vylepšovat ho,“ podotkl Svojanovský.

@Olympijský tým: Olympijské hry ZAHÁJENY! Před 124 lety, na den přesně v pondělí 6. dubna 1896, odstartovaly v Aténách první novodobé olympijské hry. Přes 200 sportovců, 9 sportů…VÍCE ČTĚTE NA ODKAZE V PROFILU! @olympics #memories instagram.com/p/B…
@Olympijský tým: Střelnice UZAVŘENY! Jak nyní doma trénují olympionici? Příklady si mohou vzít i z minulosti. Palba ze vzduchové pistole v paneláku nebo míření na kredenc. MRKNI NA ODKAZ V PROFILU! instagram.com/p/B…