Soutěž Sport amatér foto zná své vítěze (FOTOGALERIE)

Unikátní soutěž Českého olympijského výboru o nejlepší sportovní amatérskou fotografii dospěla do finále. I letos se těšila velkému zájmu. Porotci při úterním finále vybírali z necelých pěti stovek snímků. Celkovým vítězem se stal Vladimír Žurek z Opavy. „Zachytil dva dětské běžce v cílové rovince. Fotografie má atmosféru, vtip i symbolický význam,“ říká Milan Jirásek, předseda Českého olympijského výboru.

„Hodnotili jsme nejenom technické provedení či kompozici snímku, ale celkové vyznění fotografie. Každý autor přinesl své pojetí, své vidění sportu. To je podle mého nejcennější,“ pokračoval Milan Jirásek.

Vedle Milana Jiráska zasedli v porotě zástupci partnerů soutěže a České olympijské. Soutěž probíhala od dubna do června letošního roku. Autoři nejlepších pěti snímků získávají hodnotné ceny. Celkový vítěz získal poukázku na nákup zboží od společnosti Oehlink CZ v hodnotě 25 tisíc Kč.  Další ceny věnovaly Nutrend D.S., Alpine Pro a mediální partner soutěže, časopis Foto Video.

Vítězné fotografie budou k vidění od příštího úterý na Staroměstské radnici, kde budou vystaveny v rámci výstavy Sport foto 2010 až do 22.srpna.
 
Vítězné snímky Sport amatér foto 2010:

1. Vladimír Žurek, Opava

2. Veronika Šilháčková, Jílové u Prahy

3. Jarek Plesar, Ostrava

4. Dominik Bachůrek, Zlín

5. Tomáš Zelinka, Rožnov pod Radhoštěm

-red-