Kampaň Silnější pro život ovládla srpnový žebříček nejlepších reklam podle Art Directors Club

Srpnový reklamní žebříček AdParáda, v němž pod záštitou českého Art Directors Clubu nejpovolanější kreativci hodnotí nejlepší práce v oboru, ovládla kampaň Silnější pro život. Tu bez spolupráce s agenturami vytvořil během jara 2020 Český olympijský výbor jako reakci na epidemii nemoci COVID-19.

O výsledku srpnové hitparády rozhodovalo šestnáct členů Art Directors Clubu, kompletní desítku nejlepších reklam najdete ZDE. Kampaň Českého olympijského výboru Silnější pro život je zaměřena na zesílení obranyschopnosti a odolnosti organismu před nemocemi díky pěti jednoduchým pilířům – pohybu, otužování, optimismu, dobrým vztahům a odpočinku.

„Líbí se mi myšlenka podporovat lidi k pohybu. Známé hlasy v pozadí? Proč ne,“ komentoval kampaň Jakub Sodomka z SDMK Design Czech. Další člen poroty Rado Jankovič z kreativní agentury TRIAD mluvil v podobném duchu: „Ano, prosím. Toto je třeba lidem říkat. V České republice má prý víc než 50 procent lidí nadváhu. Proto takovou kampaň velmi vítám. I ta exekuce je tak akorát,“ řekl.

Vítězství v žebříčku AdParáda udělalo zástupcům ČOV velkou radost. „Těší nás, že reklamní odborníky zaujal obsah, který by od nás nejspíš neočekávali, i když zdravý životní styl široké veřejnosti v rámci našich projektů podporujeme dlouhodobě,“ řekl Jiří Kejval, předseda Českého olympijského výboru. „Celá kampaň vznikla spontánně a my jsme se tak vlastně vrátili ke kořenům olympismu a myšlenkám Pierra de Coubertina. Jsou to každodenní situace v životě lidí, které tak mohou využít k posilování obranyschopnosti organismu,“ doplnil.

Snahou kampaně Silnější pro život je ukázat, že změny pro posílení svého zdraví mohou udělat i lidé, kteří nesportují, a také starší lidé, na něž kampaň primárně cílí. „Vznikala velmi rychle okamžitě po odložení olympijských her. Od kreativců jsme si nechali navrhnout hlavní claim a s interním týmem jsme pak kampaň rozvíjeli dál. Obsahově jsme ji řešili s profesorem Pavlem Kolářem, jež stál u zrodu myšlenky. Na odbornících jsme pak nechali tu část, kterou ještě do konce října můžete vidět v České televizi, na billboardech a sociálních sítích olympijského týmu a slyšet v Radiožurnálu,“ popsala Petra Šubrtová, marketingová ředitelka ČOV.

Režie spotů se zhostil Tomáš Mašín, vizuály vytvořil fotograf Herbert Slavík ve spolupráci s akademickým malířem Milanem Jarošem. Do kampaně se připojila řada předních odborníků, například významný hrudní a břišní chirurg, profesor Pavel Pafko, přednost Kardiocentra IKEMu, profesor Jan Pirk, či světově uznávaný odborník na epidemiologii, profesor Jiří Beran.

Český olympijský výbor kampaň podpořil i v rámci PR aktivit mnoha rozhovory. „A úspěch měla i na sociálních sítích olympijského týmu, našem Media House, kde posty s rozhovory či krátkými radami od odborníků měly dohromady od července do konce září skoro devět milionů organických zobrazení,“ doplnil Tomáš Houska, manažer digitální komunikace ČOV.