Novinky ze sportovních organizací (2020/I)

V Kóči se budou před Tokiem vedle kanoistů připravovat také atleti a plavci

Už od roku 2017 se do japonské prefektury Kóči jezdí připravovat čeští rychlostní kanoisté, pro které hostitelé přípravných kempů nachystali skvělé zázemí přímo u vody. Závěrečný aklimatizační kemp před olympijskými hrami v Tokiu tu však vedle nich absolvují také atleti a plavci. Celý článek čtěte zde.

Počtvrté vítězem. Olympijský běh se stal opět běžeckou akcí roku 2019

Pozici lídra si T-Mobile Olympijský běh ve své kategorii udržel spolu s RunCzech běžeckou ligou a Vltava Runem jako nejlepším běžeckým seriálem a závodem. Předávání cen proběhlo ve čtvrtek 13. února v centru Prahy za přítomnosti zástupců z Českého atletického svazu, pod jehož záštitou soutěž každoročně probíhá. Vítěznou plaketu převzaly projektová manažerka Lucie Tvrdková a manažerka komunikace Daniela Marková. Celý článek čtěte zde.

Olympijský festival hledá 1000 dobrovolníků

Být u toho, když budou všichni fandit Adamovi Ondrovi. Mít stejné tričko jako Lukáš Krpálek. Vyzkoušet si téměř padesát sportů. To vše se splní dobrovolníkům na Olympijském festivalu. Celý článek čtěte zde.

Zástupci ČOV se školili v Litvě. Seznámili se s metodikou olympijského vzdělávání

Lázeňské město Druskininkai v Litvě hostilo od 27. ledna do 3. února mezinárodní vzdělávací kurz „Values education through sport: applying the OVEP 2.0 methodology“. Tuto metodiku olympijského vzdělávání vypracoval Mezinárodní olympijský výbor. Školení se zúčastnilo 28 účastníků z Litvy, Estonska, Německa, Polska, Portugalska, Severní Makedonie Slovenska, Slovinska, Izraele a v neposlední řadě České republiky. Za Český olympijský výbor se zúčastnili Zdeněk Škoda (Česká olympijská akademie), Anna Outratová (manažerka olympijského vzdělávání při Olympijských festivalech) a Štěpán Janáček (projektový manažer - Sazka olympijský víceboj). Celý článek čtěte zde.

Dialogy: Naše děti netvoří jen 20% naší populace, ale 100% naší budoucnosti

V Karlových Varech se konal seminář Dialogy pořádaný Českou trenérskou akademií na téma výchovy dětí ve sportu. Účastníci na něm mohli diskutovat s velkými sportovními jmény – Zdeňkem Haníkem, Michalem Bardou, Michalem Ježdíkem a Michaelou Veselou. Celý článek čtěte zde.


KOMISE, KLUBY, PROJEKTY, NADACE


ČESKÁ OLYMPIJSKÁ NADACE

S ČT sport na vrchol – Lipno

Tak jako minulý rok, i letos jsme se na přelomu ledna a února přesunuli s dětmi podpořenými Českou olympijskou nadací do Ski areálu Lipno, kde se konala zábavná sportovní akce České televize S ČT sport na vrchol. Celý článek najdete zde.

ČESKÁ OLYMPIJSKÁ AKADEMIE

Příběhy sportovních legend: Zakázaná olympiáda, zlato s hendikepem či osudová změna disciplíny

Za velkými úspěchy stojí nejen tvrdá dřina, ale i překonání těžkých životních zkoušek. Slavní čeští olympionici v projektu Post Bellum se žáky základních škol natočili videa, kde popisují svou cestu na vrchol, ale i nejtěžší momenty. Celý článek čtěte zde.

OLYMPIC MEDIA HOUSE

VIDEO: Cesta na rychlobruslařský trůn. Příběh o tom, jak se zrodila světová hvězda

Šest olympijských medailí. Jednadvacet titulů mistryně světa. Světové rekordy. Podívejte se na příběh Martiny Sáblíkové, skromné holky ze Žďáru nad Sázavou, která se zařadila mezi legendy světového sportu. Smekáme klobouk, Martino! Celý článek čtěte zde.

Jediný český skeletonista Drahoňovský překonal strach: Je to adrenalin i styl života

Před dvěma roky překonal strach a pustil se hlavou napřed ledovým korytem. Od té chvíle Timon Drahoňovský propadl kouzlu skeletonu. Letos se ve Švýcarsku zúčastnil Olympiády mládeže a v budoucnu chce proniknout i na velkou olympiádu. „Pro sportovce je to nejvíc, ale já bych rád inspiroval i další děti, aby začali sportovat a dělat skeleton,“ přeje si šestnáctiletý závodník. Celý článek čtěte zde.

POD KŮŽI s Dominikem Haškem: Když je prohra to nejlepší, co vás potká

„Děkuju moc, trenére,“ říkal dojatě hokejista Dominik Hašek, mimo jiné olympijský šampion z Nagana. Při vyhlašování Trenéra roku 2019 byl tím, díky němuž získali své ceny Otakar Mareš coby Trenér objevitel a Josef Bruk coby Trenér ovlivnitel. „Na prvním trenérovi záleží hrozně moc, protože buď vám může sport znechutit, anebo vás k němu přitáhne. Pana Otakara Mareše si pamatuju jako hodného trenéra. Zařval jednou dvakrát za rok, ale zas bylo to znát.“ Přečtěte si zde.

Boule, skoky, slalom! Zábava a adrenalin na běžkách, to je Cross-country cross

Deset běžců na lyžích se rozjede po hromadném startu do trati, první v cíli vyhrává. Po cestě mají ale kromě soupeřů další nástrahy – boule, ostré zatáčky, „velbloudí hrby“ drsné výjezdy, prudké sjezdy do zatáček, slalomové branky či malý skokanský můstek. Vypadá to jako sprint, ale není to sprint. Nová disciplína, která má podle závodníků budoucnost. Cross-country cross. Přečtěte si zde.

Rod Bauerových slaví! Táta bude spokojený, raduje se dcera slavného běžce

Cesta na závod v běžeckém lyžování pro ně nebyla dlouhá, dalo by se říct, že bydlí prakticky vedle trati. Na Božím Daru startovala v rámci Olympiády dětí a mládeže dcera a synovec úspěšného českého reprezentanta Lukáše Bauera. A vedli si parádně! Jeho dcera Aneta byla bronzová, synovec David skončil devátý. „Táta bude určitě spokojený, vůbec jsme s tím nepočítali!“ řekla dvanáctiletá Aneta. Přečtěte si zde.


Další zajímavé články najdete na oficiálním webu Českého olympijského týmu - CZECHTEAM.INFO