Počtvrté vítězem. Olympijský běh se stal opět běžeckou akcí roku 2019

Pozici lídra si T-Mobile Olympijský běh ve své kategorii udržel spolu s RunCzech běžeckou ligou a Vltava Runem jako nejlepším běžeckým seriálem a závodem. Předávání cen proběhlo ve čtvrtek 13. února v centru Prahy za přítomnosti zástupců z Českého atletického svazu, pod jehož záštitou soutěž každoročně probíhá. Vítěznou plaketu převzaly projektová manažerka Lucie Tvrdková a manažerka komunikace Daniela Marková.

„Z výhry máme samozřejmě radost. Ta cena patří stejně jako nám také běžcům, kterým tímto děkujeme, že s námi každý rok tvoří skvělou komunitu,“ okomentovala Lucie Tvrdková. „Těšíme se, že i letos s námi během oslaví Olympijský den tisíce lidí z celé republiky.“

Registrace na letošní T-Mobile Olympijský běh odstartovaly 3. února a přihlášených je už přes 1600 běžců z řad dětí i dospělých. Akce je spojená s oslavou Olympijského dne a v České republice se koná již od roku 1987, kdy první ročník inicioval legendární běžec Emil Zátopek.

„Jsem velmi hrdý, jaký fenomén se podařilo z T-Mobile Olympijského běhu vybudovat. Oproti začátkům v roce 2015 se počet běžců vyšplhal na sedminásobek. Věřím, že v roce letní olympiády nadchneme pro běhání ještě více lidí,“ říká Ladislav Báča, ředitel marketingové komunikace T-Mobile, který je dlouhodobě hlavním partnerem akce.

Běžci se kromě šestnácti nových lokalit mohou těšit také na několik novinek spojených se startovním balíčkem. „Sjednotili jsme barvu triček do bílé a díky spolupráci s novými partnery připravujeme pro běžce také zajímavé dárky a vzorky do startovního balíčku. Věříme, že je výsledek potěší,“ doplnila manažerka projektu Lucie Tvrdková.

Více informací o registracích a všech 90 místech, kde se letos poběží, najdete na webu akce.