Středa přinesla Česku další tři medaile, dohromady jich máme sedm!

YOG 2010
YOG 2010
1 Minuta čtení

Česká výprava ve středu naposledy zasáhla do olympijských závodů. A závěr to byl perfektní. Naši sportovci získali další tři medaile. Dohromady jich tak máme sedm!

Do skvělého finiše dotáhli soutěž ve slalomu oba čeští kanoisté. Pavlína Zástěrová postoupila do finále slalomu a v závěrečné jízdě nestačila jen na Australanku Jessicu Fox. V čase 1:40:79 nakonec obsadila druhé místo.

Jiří Prskavec v pátém kole dojel druhý, čímž si uzavřel postup do finále. Uspěl však v závodě o třetí místo a v čase 1:28:23 vybojoval zasloužený bronz. Na druhé pozici skončil Slovák Miroslav Urban, zlato putuje do Slovinska.

Gabriela Vognárová (na fotografii úplně vlevo) skvěle střílela ze vzduchovky na 10 metrů a z olympiády si odváží stříbrnou medaili.

V soutěži smíšených družstev pokračovali stolní tenisté. Ondřej Bajger s běloruskou spoluhráčkou v úvodním zápase skupiny B porazili tým ze Srí Lanky 2:0 a stejné výsledky zaznamenali proti dvojici z Ruska a Uzbekistánu. V celkovém pořadí obsadili 17. – 20. místo spolu s Indií a dalšími dvěma evropskými týmy. Finále smíšených dvojic se hraje zítra.

Pro české sportovce byla středa posledním soutěžním dnem olympiády. Návrat české výpravy je plánován na dopoledne 29. srpna.