První medailisté z Olympijských her mládeže už jsou doma

Část výpravy mladých sportovců se ve čtvrtek v podvečer vrátila z Olympijských her mládeže v Lausanne. Na palubě vládního speciálu byli i tři medailisté z mezinárodního hokejového turnaje týmů tři na tři – zlatí Zuzana Trnková a Štěpán Maleček a bronzový Matyáš Šapovaliv.

„Pro mě je zlatá medaile splněný sen. Je to něco, co jsem si přála od dětství a teď se to vyplnilo. Vážně úžasný pocit. Moc si toho vážím,“ řekla čtrnáctiletá útočnice Zuzana Trnková.

Formát tři na tři měl na Olympijských hrách mládeže svoji premiéru, chlapeckého i dívčího turnaje se zúčastnili hokejisté namíchaní do mezinárodních týmů. A Češi v něm zazářili třemi medailemi.

„Bavili jsme se anglicky a občas něco rusky. Sem tam jsem rozuměl, protože jsme měli ruštinu dva roky ve škole,“ přiblížil atmosféru turnaje brankář Štěpán Maleček. „Dost jsem si zachytal, pro gólmana je to větší zápřah než normální hokej. Ale byla to sranda.“

Bronzový Matýáš Šapovaliv dokonce utkání svého týmu pár vteřin před koncem gólovou střelou rozhodl. „Medaile pro mě znamená hodně. Je to nejvíc, čeho jsem zatím v kariéře dosáhl.“

Z Lausanne se vrátil také pátý ze Super-G lyžař David Kubeš, bramborová smíšená štafeta biatlonistů i krasobruslařský taneční pár Denisa Cimlová, Vilém Hlavsa, který skončil v nejlepší desítce na osmém místě.

Olympijské hry mládeže trvají až do 22. ledna. Česko na nich reprezentuje rekordní počet 74 sportovců.

Novinky z Olympijských her mládeže nezapomeňte sledovat i na našich komunikačních kanálech!