Směr Lausanne. Na Olympijské hry mládeže odletěla druhá část české výpravy

Více než padesátičlenná výprava odletěla ve čtvrtek po poledni vládním speciálem do Lausanne, dějiště Olympijských her mládeže. Na palubě letadla byli reprezentanti v severské kombinaci, běhu na lyžích či hokejistky. Celkem čítá český tým 139 členů, sportovců je 74, nejvíce v historii.

„Moc se těšíme, bude to velká olympijská zkušenost. Hned po příletu nás čeká trénink, další den to samé. Chceme být co nejlépe připravené,“ řekla hokejistka Lucie Gruntová.

Hokejistky na Olympijských hrách mládeže obhajují stříbro. Na minulých zimních hrách v Lillehammeru získali Češi celkem čtyři medaile: kromě hokejistek byli stříbrní i krasobruslaři Anna Dušková s Martinem Bidařem a bronz vybojovali akrobatická lyžařka Klára Kasparová a sdruženář Ondřej Pažout.

Na medaili chce zaútočit i Mathias Vacek, jeden z největších talentů české cyklistiky, který sbírá úspěchy i v běhu na lyžích. „Je to asi moje poslední běžkařská olympiáda. Příští rok se budu muset rozhodnout, jakému sportu dám přednost. A zřejmě vyhraje cyklistika,“ uvedl.

Do Lausanne odcestoval s těmi nejvyššími ambicemi, loni na Evropském olympijském festivalu mládeže skončil na klasické desítce čtvrtý. „Jsem ve velice dobré formě. Věřím, že by to tentokrát mohlo klapnout.“

Olympijské hry mládeže, kde startují sportovci ve věku 15 až 18 let, se konají od 9. do 22. ledna. Češi už vybojovali tři medaile v mezinárodním hokejovém turnaji týmů tři na tři. (Čtěte ZDE).

Novinky z Olympijských her mládeže nezapomeňte sledovat i na našich komunikačních kanálech!