Manželé Peckovi budou hosty Centra Paraple

Povídání o sportu, kariéře, o sportování tehdy a dnes či jen tak o životě – takové bude setkání s olympijskými medailisty Květou Peckovou Jeriovou a jejím manželem Zdeňkem Peckou v pořadu Host pod Parapletem. Koná se 7. listopadu v 18.00 v budově Centra Paraple v pražských Malešicích.

Květa Pecková, předsedkyně Českého klubu fair play a někdejší reprezentantka v běhu na lyžích, se do české sportovní historie zapsala hned třemi olympijskými medailemi. Na olympiádě v Sarajevu 1984 pomohla vybojovat stříbro ze štafety a získala bronz z individuálního závodu na pět kilometrů. Bronz má i ze stejného závodu v Lake Placid 1980.

Více o projektu Vítězství je v pohybu ZDE.

Její manžel Zdeněk Pecka reprezentoval Československo ve veslování. Na olympijských hrách v Montrealu 1976 získal bronzovou medaili v párové čtyřce a o čtyři roky později v Moskvě 1980 přidal bronz ve dvojskifu.

@Olympijský tým: V úterý stříbro, teď už je to ZLATO! @esterledecka opět vítězí ve svěťáku v Rogle, na snowboardu. #STR @ceskelyzovani instagram.com/p…
@Olympijský tým: Každou zimu se na svazích špičkují lyžaři⛷ a snowboarďáci. No ale co je teda vlastně lepší?K jakému závěru došli sjezdař @janzaby a snowboarďák @jakubkotek_2.0, se dozvíte ve videu @ceskelyzovani instagram.com/p/B7c…