Thajská delegace představila blíže sport muaythai

Možnostem rozvoje sportu muaythai, v Česku známému spíše po názvem thajský box, se věnovalo setkání zástupců Českého olympijského výboru s delegací velvyslanectví Thajského království a tamního ministerstva zahraničních vztahů. Thajská velvyslankyně, její excelence Ureerat Charoentoh, společně s poradcem ministra zahraničních věcí Thajska Chaisirim Anamarnem představila road show k propagaci tohoto sportu.

V rámci roadshow po evropských zemích se delegace snaží o navázání konkrétní spolupráce s místními svazy muaythai, thajského celokontaktního bojového umění a jednoho z nejtvrdších bojových sportů s více než tisíciletou tradicí, a to zejména v oblasti školení trenérů. Také pomáhá při propagaci tohoto sportu na lokálních akcích.

Místopředseda Českého olympijského výboru pro zahraniční vztahy Roman Kumpošt, generální sekretář ČOV Petr Graclík a ředitelka mezinárodních vztahů Veronika Zemanová diskutovali s thajskými představiteli o tom, jak posílit postavení tohoto sportu, který byl v roce 2016 uznán Mezinárodním olympijským výborem.

Thajská návštěva pak ve spolupráci s Českou Muaythai Asociací (C.M.T.A.) představila muaythai na festivalu ambasád, který se uskutečnil 8. června na Farmářských trzích na Kulaťáku v Praze. Tam nechyběl ani zápasnický ring, kde si zájemci mohli vyzkoušet i tréninkové techniky. V neděli 9. června velvyslankyně slavnostně zahájila dovednostní soutěž pro děti Kids Muaythai Challenge v hale TJ Spoje v Praze. Následný veřejný trénink s celkem 114 dětmi vedli přímo bojovníci z Thajska. Více se dočtete na stránkách CMTA.

Pokud byste se měli zájem o muyathai dozvědět více, Česká Muaythai Asociace vás srdečně zve na společensko-sportovní událost „Finále Mistrovství České republiky v muaythai 2018/2019“, které se koná 15. června 2019 v hotelu Olšanka, Táboritská 23/1000, Praha 3 od 19 hodin.