Nominace na Evropské hry se rozrostla. Do Minsku pojede 120 českých sportovců

Celkem 120 sportovců bude nakonec Českou republiku reprezentovat na Evropských hrách v běloruském Minsku, které se konají od 21. do 30. června. Nominaci rozšířili lukostřelec Erik Ebermann, sportovní gymnastka Dominika Ponížilová a badmintonistka Michaela Fuchsová. K jedné personální změně došlo i mezi střelci, kde Gabrielu Vognarovou nahradila Aneta Brabcová.

Ve výpravě jsou i tři olympijští medailisté – judista Lukáš Krpálek, střelec David Kostelecký a rychlostní kanoista Daniel Havel. Kromě nich se v Minsku představí třeba i halový mistr světa na čtvrtce Pavel Maslák, stříbrná oštěpařka z mistrovství Evropy Nikola Ogrodníková či mistr světa i Evropy v rychlostní kanoistice Martin Fuksa.

„Tým máme silný, je v něm řada medailistů z evropských i světových šampionátů. Nedáváme si konkrétní medailové cíle, ale vždycky je příjemné, pokud se v počtu úspěchů podaří trumfnout předchozí ročník,“ uvedl Martin Doktor, šéf výpravy.

Češi budou v Minsku obhajovat sedm medailí z Baku, kde měly Evropské hry v roce 2015 premiéru. Výprava tehdy získala dvě stříbra a pět bronzů. Nejúspěšnějším sportovcem byl se ziskem obou cenných kovů Martin Fuksa, jenž je v nominaci i letos.

Evropské hry jsou jakousi evropskou olympiádou. Konají se jednou za čtyři roky a zastřešují je Evropské olympijské výbory. Ve čtyřech sportech (stolní tenis, střelba, karate a lukostřelba) se lze přímo kvalifikovat na olympiádu do Tokia, v dalších čtyřech (atletika, badminton, cyklistika, judo) se sportovcům budou počítat body do kvalifikačního žebříčku.

Největší zastoupení mají Češi v atletice (21 sportovců), následuje cyklistika (20) a sportovní střelba (17). V Minsku je budou reprezentovat i basketbalové týmy 3x3, což je disciplína, kterou čeká na olympiádě v Tokiu pod pěti kruhy premiéra.

Celou nominaci najdete ZDE.