Markéta Davidová a Jiří Prskavec tváří oslav Olympijského dne

Biatlonistka Markéta Davidová a kajakář Jiří Prskavec se stali tváří projektu T- Mobile Olympijského běhu, kterým se 19. června Česká republika zapojí do oslav mezinárodního Olympijského dne. Více než 5 milionů lidí po celém světě si v tomto dni připomíná založení Mezinárodního olympijského výboru, a to různými sporty. U nás se na tuto počest v duchu olympismu uskuteční více než 350 běžeckých závodů.

Olympijský den se snaží po celém světě poukázat na to, že aktivní pohyb by měl být součástí našeho každodenního života. Nejinak tomu bude i v České republice, kdy se v rámci Olympijského dne uskuteční ve středu 19. června 81 běžeckých závodů po celé republice a k tomu dalších 270 běhů na školách. V jeden čas se tak spojí 80 tisíc běžců a po jejich boku budou stát i samotní ambasadoři – biatlonistka Markéta Davidová a kajakář Jiří Prskavec.

„Olympijský běh jsem běžela už jako malá holka doma v Jizerských horách. Jsem ráda, že mohu být tváří takového projektu a podpořit olympijskou myšlenku,“ říká biatlonistka Markéta Davidová, ambasadorka Olympijského běhu. „Letos se postavím na start zlatého závodu v pražské Stromovce, kde si zaběhnu trasu na 5 kilometrů,“ doplňuje Davidová.

Vodní slalomář Jiří Prskavec si zaběhne stejně jako Markéta pětikilometrovou trasu, místo Prahy ale vyběhne na trať v našem druhém největším městě. „Koncem června mě čeká světový pohár v Bratislavě, ale Olympijský běh si jako ambasador nenechám ujít. Mám to odtud kousek do Brna, takže se k dalším běžcům přidám na tomto zlatém závodě,“ dodává Prskavec.

K běžeckým oslavám Olympijského dne se může přidat úplně každý. Stačí si vybrat závod, obout běžecké boty a 19. června vyběhnout. Každý svou účastí navíc podpoří Českou olympijskou nadaci, která pomáhá sportovat dětem ze sociálně znevýhodněných rodin.

Registrace na všechny závody Olympijského běhu probíhají až do 12. června na www.olympijskybeh.cz. Startovné začíná na 150 Kč, děti do 15 let běží zdarma.