Mistři mistrům: Slavnostní koncert ke 120. výročí Českého olympijského výboru

Letos na jaře uplyne 120 let od založení Českého olympijského výboru. Výročí připomene 17. června v pražském Rudolfinu koncert, který pro ČOV připravila Akademie klasické hudby, pořadatel mezinárodního hudebního festivalu Dvořákova Praha. “Ideály olympismu zdaleka přesahují oblast sportu. Proto v průběhu večera oceníme výjimečné osobnosti nejenom sportovního, ale i společenského života,” říká předseda ČOV Jiří Kejval.

Koncert ke 120. výročí Českého olympijského výboru s názvem „Mistři mistrům“ vzdává hold skvělým českým sportovcům prostřednictvím umělců, kteří na stejné vrcholové úrovni rovněž reprezentují Českou republiku v zahraničí.

Jména Václav Hudeček, Radek Baborák, Ivo Kahánek, Jan Mráček nebo Dalibor Karvay a Česká sinfonietta jsou pojmy. Svůj respekt si tito hudebníci vydobyli nejen na českých koncertních pódiích, ale také na prémiových koncertních scénách jako jsou Berlínská filharmonie, Carnegie Hall v New Yorku nebo Suntory Hall v Tokiu.

“Olympismus a vrcholné interpretační umění mají mnoho společného – harmonii ducha i těla, víru ve vlastní schopnosti, tvrdou přípravu, psychickou náročnost a kouzlo nevratného okamžiku. A právě proto mohou být špičkoví interpreti klasické hudby partnery a gratulanty českým olympionikům,” říká Robert Kolář, ředitel Akademie klasické hudby.

“Při výběru programu jsme se obrátili k mistrům svého oboru. Uslyšíte díla největšího básníka klavíru Fryderika Chopina, Pražany milovaného Wolfganga Amadea Mozarta, ďábelsky náročné houslové skladby Pabla de Sarasate srovnávaného s Paganinim, světově nejhranějšího českého skladatele Antonína Dvořáka, skladbu autora mnohých filmových hudeb Nina Roty nebo symfonii Mendelssohna Bartholdyho,” dodává.

Partnerem slavnostního koncertu je společnost Sazka. Vstupenky jsou volně v prodeji v síti Sazka Ticket.

Mistři mistrům

Pondělí 17. června, 19.00
Rudolfinum – Dvořákova síň
Další podrobnosti o koncertě najdete zde.