Olympijské festivaly jsou druhou nejlepší eventovou akcí roku 2018

Projekt Olympijské festivaly dostal stříbrný kabát. Česká eventová asociace ho vyhodnotila jako druhou nejlepší akci pro veřejnost za rok 2018. Český olympijský výbor dokázal globální akci, jakou jsou Olympijské hry, převézt na lokální úroveň, a to právě v podobě Olympijských festivalů. Zprostředkoval tak fandění i sportování lidem v České republice. Na unikátní projekt v Brně a Ostravě, který trvá jen po dobu olympijských her - tedy 16 dnů, přišlo téměř 250 000 návštěvníků.

„Ocenění nás moc těší a ještě větší radost máme z toho, že se Mezinárodní olympijský výbor inspiroval naším projektem a uvádí ho do dalších evropských zemí. Během her v Pchjongčchangu byl nejen v České republice, ale i ve Francii, Itálii a Slovinsku,“ upřesňuje předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval.

Díky Olympijským festivalům si návštěvníci mohli jednotlivé sporty aktivně vyzkoušet, potkali se s nejrůznějšími olympioniky či prostřednictvím velkých LED obrazovek sledovali přímé přenosy z Pchjongčchangu a fandili českým reprezentantům.

První olympijský park, jak se zprvu projekt jmenoval, vyrostl během zimních her v Soči 2014 v Praze na Letné a navštívilo ho 400 tisíc lidí. Do Rio-parků, které se v srpnu 2016 uskutečnily u Lipna, v Ostravě, Pardubicích a Plzni, přišel milion fanoušků. Tato čísla zaujala sportovní veřejnost, včetně Mezinárodního olympijského výboru. Pod značkou Olympijských festivalů se jej snaží šířit do celého světa skrze Národní olympijské výbory.

Brány dalších Olympijských festivalů se v České republice otevřou začátkem her v Tokiu v létě 2020. Podrobnosti o projektu najdete na www.olympijskefestivaly.cz.