Novinky ze sportovních organizací (2019/II)

Semináře ČOV se zúčastnilo na 100 zástupů sportovních svazů

Více než sto zástupů z padesáti sportovních svazů se zúčastnilo setkání, které uspořádal Český olympijský výbor. Vrcholný olympijský orgán prezentoval třináct svých projektů a především možnosti zapojení jednotlivých sportovních svazů.

V první polovině prezentace měli účastníci setkání možnost zjistit podrobnosti o Olympijských festivalech, zahraničních aktivitách jako Erasmus+ a studium sportovní diplomacie, nadstandardní podpoře reprezentantů (Top Team), Duální kariéře, Sazka Olympijském víceboji a projektu Sport v okolí, nově vytvořené České trenérské akademii, Olympijské nadaci, Olympiádě dětí a mládeže či Olympijském běhu. V druhé části se funkcionáři dozvěděli informace o fungování komunikace a Media Housu, digitální komunikaci ČOV.

Největší zájem měli účastnici o zapojení do Olympijských festivalů, projektů České trenérské akademie, Top Teamu a Media Housu. Na prvotní hromadné představení budou navazovat další setkání se zájemci už nad jednotlivými projekty.

Dokumenty a videa ke stažení:

KOH-I-NOOR HARDTMUTH zůstává hrdým dodavatelem Českého olympijského týmu až do roku 2024

Přinejmenším do olympijských her v Paříži 2024 budou spolupracovat Český olympijský výbor a společnost KOH-I-NOOR HARDTMUTH. Tradiční česká firma, která je zároveň jedním z největších světových producentů špičkových uměleckých, školních a kancelářských potřeb, patří mezi dodavatele Českého olympijského týmu již od roku 2015. Spolupráce se nyní prodlouží o dalších šest let. Celý článek čtěte zde.

ODM 2020 v Karlovarském kraji už zná svého maskota. Je jím lázeňská veverka

V lednu 2020 bude Karlovarský kraj hostit historicky poprvé Hry IX. zimní olympiády dětí a mládeže ČR. Už nyní je také známa podoba olympijského maskota. Sportovce i návštěvníky olympiády bude na každém kroku provázet veselá a čiperná lázeňská veverka. Autorkou vítězného návrhu maskota se stala patnáctiletá Radka Vysloužilová z Chebu. Celý článek čtěte zde.

Projekt CoachForce21 odstartoval prvním partnerským setkáním

Česká trenérská akademie (Trenéři ČOV) je jedním z partnerů projektu CoachForce21, který oficiálně odstartoval prvním společným setkáním v Leedsu, jež hostil koordinátor projektu Leeds Beckett University na jednom z nejstarších anglických kriketových stadionů Headingley Stadium nedaleko univerzitního kampusu. Celý článek najdete zde.


KOMISE, KLUBY, PROJEKTY, NADACE


KOMISE ROVNÝCH PŘÍLEŽITOSTÍ VE SPORTU

Na běžkách do pravěku! Dámská jízda na Božím Daru už po šestnácté

V neděli 31. března proběhl 16. ročník akce Dámská jízda na běžkách, kterou pořádá LK Slovan Karlovy Vary ve spolupráci s městem Boží Dar a Komisí rovných příležitostí ve sportu Českého olympijského výboru. Závodu s mottem pravěku se zúčastnilo 74 žen a dívek.

SAZKA OLYMPIJSKÝ VÍCEBOJ

Nový dodavatel KOH-I-NOOR HARDTMUTH přichází s projektem Špačkoš

Tradiční česká firma, která je zároveň jedním z největších světových producentů špičkových uměleckých, školních a kancelářských potřeb, patří nově mezi dodavatele Sazka Olympijského víceboje a přináší projekt Špačkoš, který už se rozběhl v minulém roce na desítkách škol v rámci T-Mobile Olympijského běhu. Celý článek najdete zde.

ČESKÁ OLYMPIJSKÁ NADACE

Trénink brazilské fotbalové reprezentace

V neděli 24. 3. 2019 využilo pět mladých fotbalistů z Nadace unikátní možnost osobního shledání s brazilskou fotbalovou reprezentací přímo na jejich tréninku v Praze v Edenu. Pozorovat tyto profíky na hřišti byl pro děti úžasný zážitek. Nakonec se s nimi i nablízko setkali, po skončení tréninku proběhlo podepisování a nadšené fotografování. Celý článek najdete zde.

OLYMPIC MEDIA HOUSE

Šance, která se dlouho nemusí opakovat. Baseballisté si chtějí splnit olympijský sen

Jakub Malík, reprezentační kapitán, si na soustředění týmu v americké Arizoně vzal slovo a spoluhráčům připomněl, že všichni mají před sebou životní příležitost. Ta se jmenuje olympiáda v Tokiu, kam se baseball spolu se softballem vrací po dvanácti letech. A Češi chtějí být poprvé v historii u toho. Celý článek čtěte zde.

BEZ LIMITU: Když touha přebije zažité zvyklosti! Česká skokanka na lyžích napsala bizarní příběh

Působí nesměle. Tahle subtilní dívka ve vás na první pohled vzbuzuje pocit, že nutně musíte něco udělat, abyste ji ochránili. Jenže za křehkým vzezřením se skrývá síla, která dokáže vzdorovat světu – tedy alespoň pokud se jedná o skoky na lyžích. Marta Křepelková, sedmadvacetiletá česká skokanka na lyžích, se totiž dostala na skokanské můstky až v devatenácti letech. Celý článek čtěte zde.

VIDEO: Olympijské zlato i historický zápis. TOP 5 českých a československých zápasů

Věděli jste, že československý fotbalový tým postoupil třikrát do finále olympijských her? Podívejte se na video, kde jsme shrnuli ty největší úspěchy našich fotbalistů. A nezapomeňte odebírat náš Youtube kanál, ať vám žádná olympijská novinka neuteče! Čtěte zde.

Nevěřila, že se k tenisu vrátí. Jsem na sebe pyšná, řekla Petra Kvitová

Zpětně se dozvěděla, že jí doktor po ošklivém zranění ruky dával jen mizivou šanci na návrat k milovanému tenisu. I proto považuje Petra Kvitová svůj comeback za zázrak. O zranění, lásce ke sportu i životu na cestách mluvila s moderátorkou Lucií Výbornou na Radiožurnálu. Celý článek čtěte zde.

Tajemná síla Sáblíkové aneb Jak se ze snů stává realita

Dva roky plné trápení a bolesti definitivně hodila za hlavu. Nejprve v lednu získala stříbro na mistrovství Evropy ve víceboji v Collalbu, před měsícem se v Inzellu stala světovou šampionkou na tratích 3000 a 5000 metrů a před týdnem v Calgary ovládla mistrovství světa ve víceboji. Martina Sáblíková získala v Kanadě i jubilejní dvacáté zlato z MS a zároveň vytvořila světové rekordy na obou dlouhých tratích. Tím ale neskončila. Při finále Světového poháru totiž znovu vylepšila světový rekord na 3000 metrů, k tomu po dvanácté tento seriál ovládla.Celý článek čtěte zde.


Další zajímavé články najdete na oficiálním webu Českého olympijského týmu - CZECHTEAM.INFO.


SPORTOVNÍ PŘEHLED


JACHTING

Volební valná hromada ČSJ a nový předseda Českého svazu jachtingu

V sobotu 30. března se v Praze na Strahově za velké účasti zástupců klubů, asociací lodních tříd i krajů konala volební valná hromada ČSJ. Kompletní tiskovou zprávu si přečtěte zde.

ČESKÝ SVAZ ORIENTAČNÍCH SPORTŮ

Mistrovství světa v Norsku bude jasným vrcholem

Co čeká orientační běžce v roce 2019? Na jaké mistrovské závody mohou zavítat hobby běžci a kde se budou reprezentanti prát o světové medaile? Přinášíme vám orienťácký přehled roku. Celý článek najdete zde.

ČESKÝ SVAZ AEROBIKU A FITNESS

Zdravé fitness pro zdravé Česko

Tak se jmenuje konference České komory fitness, která se bude konat 26. 4. v Centru pohybové medicíny Pavla Koláře, a jež nabídne pestrý mix praktických i zajímavých informací pro všechny profesionály v oboru fitness, a každého, kdo se chce dozvědět více o skutečně zdravém životním stylu. Celý článek najdete zde.

STOLNÍ TENIS

Ocenění a poděkování Renátě Štrbíkové

Fanoušci ve sportovní hale v Teplicích, ale také ti, kdo sledovali březnové mistrovství republiky mužů a žen ve stolním tenise prostřednictví streamové televize ping-pong.tv, byli v průběhu víkendu svědky dvou mimořádných slavnostních událostí.

Za dlouholetou reprezentaci a výjimečný přínos pro český stolní tenis předal předseda asociace Zbyněk Špaček pamětní medaili Renátě Štrbíkové. Dvojnásobná bronzová medailistka z ME družstev, medailistka z Evropských her, mistryně Evropy ve smíšené čtyřhře a účastnice OH 2004 v Aténách se po bezmála pětadvaceti letech definitivně rozloučila s reprezentační kariérou. "Renáta začala působit v ženské reprezentaci v šestnácti letech a absolutně chápu, že ve čtyřiceti už se chce věnovat stolnímu tenisu pouze na klubové úrovni. Byť patří stále mezi nejlepší české hráčky. Moc bych si přál, aby se zapojila také do trenérské činnosti a pomohla vychovat nové Renáty Štrbíkové," řekl ve svém děkovném projevu Zbyněk Špaček.

Zkušená hráčka na šampionátu opravdu nebyla rozhodně pouze do počtu. Vybojovala společně s Martinem Koblížkem zlato ve smíšené čtyřhře a ve dvouhře prohrála až ve finále s Hanou Matelovou. "Byly to krásné roky, bylo tam i několik skvělých úspěchů a mám radost také z toho, že jsem startovala na olympiádě v Aténách. Sice jsem prohrála hned v úvodním kole, ale díky tomu, že tam se mnou byla také další reprezentantka Alena Vachovcová, měla jsem možnost vychutnat si atmosféru her naplno," zavzpomínala na jeden ze svých největších úspěchů Renáta Štrbíková.

Dalším slavnostním aktem bylo v průběhu finálového dne šampionátu vyhlášení ankety Stolní tenista roku 2018. Stal se jím hráč bundesligového 1. FC Saarbrücken TT Tomáš Polanský. Vloni vybojoval titul mistra Evropy do 21 let ve dvouhře, a přestože byl pak déle než půl roku kvůli zranění mimo hru, suverénně v anketě zvítězil. Trenérem roku byl vyhlášen reprezentační kouč mužů Josef Plachý, talentem roku kadet Šimon Bělík a družstvem roku ženy SKST Hodonín - Stavoimpex.

Na mistrovství republiky pochopitelně nechyběl ani závěrečný slavnostní ceremoniál a dekorování nejlepších. A kdo v Teplicích vybojoval mistrovské tituly? Ve dvouhrách to byli Pavel Širuček a Hana Matelová, ve čtyřhře mužů Tomáš Polanský s Pavlem Širučkem, ve čtyřhře žen Hana Matelová s Kateřinou Tomanovskou a ve smíšené čtyřhře již zmiňovaný pár Renáta Štrbíková, Martin Koblížek.

Foto: Jan Brychta

@Olympijský tým: *Swipe ➡️ pro video* PŘEPIŠTE DĚJINY... Tolik dvojek? Neuvěříte tomu, co se skrývá na konci zlatého příběhu z Nagana. @narodnitym #cestazazlatem #olympiadavpekingu #czechteam instagram.com/p…