Premiéra Zimních olympijských her mládeže „za rohem“

Celkem 63 závodů v sedmi sportech čeká na mladé účastníky prvních Zimních olympijských her mládeže, které se konají ve dnech 13. až 22. ledna 2012 v atraktivní lokalitě rakouského Innsbrucku.

Mezinárodní olympijský výbor počítá s účastí až 1058 sportovců ve věku od 14 do 18 let. Podmínky kvalifikace pro jednotlivé disciplíny zveřejní v nejbližší době.

Soutěžit se bude v sedmi tradičních sportech (biatlon, boby, curling, lední hokej, saně, bruslařské sporty, lyžování). Do závodů se zapojí i smíšené týmy dívek a chlapců.
Stejně jako během letní premiéry v Singapuru, i zimní olympiáda bude zahrnovat vedle sportovních soutěží rozsáhlý kulturní a vzdělávací program. Mladým olympionikům z celého světa mimo jiné přiblíží historii a hodnoty olympijského hnutí.

Po olympiádách v letech 1964 a 1976 jsou to již třetí Hry, které tyrolská metropole pořádá. Využít toho mohou i příznivci zimních sportů, kteří to mají do Innsbrucku kousek.

Necelý rok před zahájením olympiády čeká sportovní mládež jiná vrcholná událost. Liberec hostí od 12. do 19. února 2011 10. Zimní olympijský festival evropské mládeže (EYOWF).  Jubilejního ročníku se zúčastní i prezident MOV Jacques Rogge. EYOWF získal špičkové patrony – stali se jimi čeští olympionici Lukáš Bauer, Šárka Záhrobská, Tomáš Verner či Roman Koudelka.