KOH-I-NOOR HARDTMUTH zůstává hrdým dodavatelem Českého olympijského týmu až do roku 2024

Přinejmenším do olympijských her v Paříži 2024 budou spolupracovat Český olympijský výbor a společnost KOH-I-NOOR HARDTMUTH. Tradiční česká firma, která je zároveň jedním z největších světových producentů špičkových uměleckých, školních a kancelářských potřeb, patří mezi dodavatele Českého olympijského týmu již od roku 2015. Spolupráce se nyní prodlouží o dalších šest let.

„Moc si toho vážíme, protože máme skvělého partnera, který nám pomáhá zábavnou formou ukazovat olympijské myšlenky zejména dětem. Daří se nám společně připravovat aktivity, které děti vedou ke sportu a zároveň podporují jejich tvořivost,“ řekl Jiří Kejval, předseda Českého olympijského výboru.

Bude Paříž znovu místem úspěchu?

Český olympijský výbor letos oslaví 120. výročí svého založení, historie firmy KOH-I-NOOR HARDTMUTH sahá dokonce až do 18. století. „V roce 2015 jsme začali spolupracovat s Českým olympijským výborem, a protože považujeme dosavadní partnerství za velmi přínosné a baví nás, chceme v něm i nadále pokračovat. V roce 2024 se navíc budou konat olympijské hry v Paříži, která je pro nás zajímavá. Na Světové výstavě v roce 1900 získala naše žlutá grafitová tužka ocenění Grand Prix, což je jako zlatá medaile. A já bych moc přál českým sportovcům, aby v Paříži uspěli stejně jako my tehdy,“ uvedl Vlastislav Bříza, předseda představenstva KOH-I-NOOR HARDTMUTH.

Díky dosavadním společným aktivitám školáci například malovali obrázky se vzkazy, které si pak sportovci brali s sebou na olympijské hry do Ria de Janeira. „Celý tým tehdy pracoval na tom, abychom se v Riu cítili příjemně, a obrázky nám v tom pomáhaly. Dokonce jsem si je pak i přivezla zpátky,“ líčila tenistka Andrea Sestini Hlaváčková, stříbrná olympijská medailistka z Londýna 2012 ve čtyřhře.

Děti také soutěžily o nejhezčí startovní rovinky při školních bězích v rámci oslav Olympijského dne. Malí účastníci T-Mobile Olympijského běhu nebo návštěvníci Olympijských festivalů si pravidelně odnášejí gumové či papírové medaile, se kterými se mohou vyřádit i při kreslení. K Olympiádě dětí a mládeže patří zase kreslící koutky. „Kreslení rozvíjí jemnou motoriku, která je důležitá i pro sport. Proto nám spojení s Českým olympijským výborem dává velký smysl. Náš nejnovější společný projekt má navíc ještě sociálně ekologický rozměr,“ dodal Vlastislav Bříza.

Sběr „špačků“ pomůže lidem s handicapem i mladým sportovcům

Desítky škol se zapojily do projektu Špačkoš, při kterém děti zdobily nádoby z recyklovaného materiálu a následně do nich sbíraly „špačky“ – tedy vypsané nebo například zlámané zbytky tužek a pastelek. Do konce letošního ledna školy nakupily 53 kilogramů tužek a pastelek na konci životnosti. Další pokračování soutěže o výtvarné pomůcky proběhne v rámci projektu Sazka Olympijský víceboj.

Z posbíraných „špačků“ pak v centru STROOM Dub u Prachatic, které poskytuje sociální služby osobám se zdravotním postižením, klienti v rámci relaxace pomocí pracovní činnosti slepují umělecká díla. Jejich první výtvor – krásná gorila – je k vidění v prodejně KOH-I-NOOR v pražské Vodičkově ulici. Sochy, které z pastelek a tužek vzniknou, se pak vydraží ve prospěch České olympijské nadace, jež podporuje nadšené sportovce ve věku 6 až 18 let.

Jeden ze Špačkošů společně s dvěma mladými tenisty ozdobila – samozřejmě v tenisovém duchu – také Andrea Sestini Hlaváčková, patronka České olympijské nadace. „Obyčejně nic nevybarvuju, ale dodneška si všechno píšu tužkou do diáře. Mám ráda papír a normální knížky. Elektronickou formu psaní a čtení nebo elektronické kalendáře moc nemusím,“ řekla vítězka Turnaje mistryň a i grandslamových turnajů ve čtyřhře.

Pro média

Informační materiály pro média si můžete stáhnout zde.