ČOV má zastoupení ve dvou komisích Asociace národních olympijských výborů

Český sport má zastoupení ve dvou komisích Asociace národních olympijských výborů. Předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval se stal členem lékařské komise ANOV, a to z pozice své práce ve Výkonném výboru Světové antidopingové agentury WADA. Místopředseda Roman Kumpošt zasedne v komisi zahraničních vztahů, které má na starosti i v ČOV.

ANOV sdružuje všech 206 národních olympijských výborů a zastupuje jejich zájmy v olympijském hnutí, podporuje je, posiluje vztahy mezi národními olympijskými výbory a mezinárodními sportovními federacemi. Její komise jsou složeny z členů ze všech kontinentů.

V minulosti působil předseda ČOV Jiří Kejval v marketingové komisi ANOV, touto tematikou se zabývá také v komisi Mezinárodního olympijského výboru. Roman Kumpošt je členem komunikační komise MOV a jako odborník na zimní sporty a zástupce ANOV se podílí na výběru kandidátských měst pro zimní olympijské hry v roce 2026.

Působí také ve správní radě EOC EU Office, ve které dlouhodobě v rámci aktivit ČOV ve sportovní diplomacii pomáhá českým sportovním organizacím na poli Evropské unie zástupkyně ČOV Jana Janotová. Ředitelka oddělení mezinárodních vztahů ČOV Veronika Zemanová je členkou marketingové a komunikační komise Evropských olympijských výborů.