Seminář evropského projektu POINTS řešil manipulaci se sportovními soutěžemi

Projekt POINTS, jehož cílem je posílit jednotný postup sportovních organizací a jejich členů v oblasti řádné správy a zajištění bezúhonnosti ve sportu, pokračoval seminářem zaměřeným na prevenci a trestání nedovoleného ovlivňování průběhu nebo výsledku sportovních událostí. V Lyonu se tímto tématem zabývali zástupci EOC EU Office, evropských národních olympijských výborů, sportovních federací a dalších zapojených organizací.

V České republice patří problematika řešená v rámci projektu do kompetencí Ombudsmana ČOV Alexandera Károlyiho. Semináře v Lyonu se zúčastnil jeho zástupce a právník ČOV Jan Exner společně se zástupkyní Šachového svazu Jiřinou Prokopovou. „Interaktivní semináře vedli přední odborníci z Mezinárodního olympijského výboru a Interpolu,“ řekl Exner. „Díky výměně informací v rámci semináře i jeho doprovodného programu víme, jak se k problémům staví jiné země a organizace, což nám pomůže efektivněji řešit obdobné situace v České republice.“

Dílčím cílem projektu POINTS je vytvořit informační zázemí a vzdělávací program pro síť kontaktů, takzvaných Single Points of Contact for Sports Integrity (SPOC). „Na podzim tohoto roku zorganizujeme konferenci, v rámci které budeme chtít předat získané informace a zkušenosti českým sportovním svazům a dalším aktérům v českém sportu,“ řekl Exner. Projekt pokračuje seminářem zaměřeným na principy dobré správy sportovních organizací na začátku dubna ve Frankfurtu. Více informací o projektu POINTS naleznete ZDE.