Téměř 60 milionů EUR nabízí program Erasmus + Sport. ČOV učí, jak je získat

Český horolezecký svaz a Český svaz pozemního hokeje v loňském roce, díky pomoci Českého olympijskému výboru (ČOV), získaly peníze z programu Erasmus + Sport. Letos zástupci těchto svazů předávali své zkušenosti na workshopu, který proběl v pátek 1. února v prostorách ČOV.

„Velmi mile mě překvapila hojná účast a zájem sportovních federací o program Erasmus + Sport. Už několik let se snažíme české sportovní organizace motivovat a podpořit je při zpracování projektových návrhů, ale tento rok byl zájem jednoznačně nejvyšší. V rozpočtu programu Erasmus + Sport je letos rekordní částka a příští rok bude tento obnos věnovaný sportovním projektům ještě vyšší, takže není na co čekat,“ říká manažerka mezinárodních vztahů ČOV Jana Janotová.

Během workshopu zástupci ČOV představili projekt Erasmus + Sport, jeho priority, specifika a provedli účastníky celým procesem přípravy projektového záměru. Velká část byla věnována praktickým zkušenostem z vlastního řízení projektu a diskuzím.

Program Erasmus + Sport byl vypsán na období od roku 2014 do roku 2020. Během těchto sedmi let chce podporovat vzdělávání, výzkum a další iniciativy související s mládeží a sportem. Celkem se rozdělí 266 milionů EUR, pro rok 2019 je připraveno 59 621 364 EUR, což je zatím nejvyšší částka.

Cílem programu Erasmus + Sport je zvýšit účast na pohybových aktivitách a sportu. Hlavní podporované oblasti jsou integrita sportu – boj proti dopingu a manipulaci s výsledky sportovních utkání, dvojí kariéra a vzdělávání sportovců, dobrovolnictví ve sportu, podpora sociálního začleňování a další oblasti. Projektové návrhy je možné podávat do 4. dubna 2019.

Pravidla pro žadatele najdete ZDE, text přednášky ZDE.