V lavicích i na startu. Chystá se 7. ročník sympozia sportovní medicíny

I díky práci lékařů Českého olympijského týmu se nominoval na květnové mistrovství světa. Zdeněk Šafránek, kapitán českých sledge hokejistů, se bez bolesti připravuje už několik týdnů. Ještě na podzim přitom trpěl obřím dekubitem. Také on bude ve dnech 21.-23.března hostem a patronem 7. ročníku sympozia sportovní medicíny, které proběhne v multifunkčním areálu v resortu Dříteč.

Zvolena byla tři hlavní témata. „Budeme se bavit o výživě ve sportu, projednáme biochemický monitoring ve sportovní medicíně či kardiologickou problematiku ve vrcholovém sportu,“ líčí Jiří Neumann, šéflékař český olympioniků. „V průběhu tří dnů zazní několik desítek zajímavých sdělení s multidisciplinárním přístupem, přednášky z ortopedie, traumatologie ve sportu, výživa ve sportu, antidoping, psychologie ve sportu, problematika genetiky ve sportu a jiné.“

Na sympozium dorazí také přední český kardiochirurg Jan Pirk. „A těšíme se i na příspěvek doktora Vyšaty z týmu pod vedením pana profesora Zadáka z Fakultní nemocnice v Hradci Králové, který bude mluvit o možnosti měření svalové síly ve sportu,“ vypočítává Neumann. „Aktuální novinky z dějiště letních olympijských her v Tokiu 2020 přednese po návratu z pracovní cesty šéf olympijské mise Martin Doktor.“

O zajímavé přednášky nebude nouze. Neumann očekává účastníky také ze Slovenska, Polska či Rakouska. „Kolegyně ze Španělska se pak s námi podělí o zkušenosti z psychologie sportu, konkrétně ze španělského fotbalu,“ prozrazuje Neumann.

Účastníci sportovního sympozia však nebudou jen „v lavicích“. Na sobotu 23. března je totiž připraveno historicky první mistrovství republiky v běhu lékařů, lékárníků a ostatního zdravotnického personálu. Osmikilometrová trať vede po obvodu golfového hřiště a svou účast přislíbily i známé osobnosti českého sportu jako Imrich Bugár nebo Roman Šebrle.