Český olympijský výbor představil světu manuál k organizaci Olympijských festivalů

Manuál, který má pomoci ostatním zemím organizovat Olympijské festivaly, dnes představil Český olympijský výbor. Webová příručka má osm kapitol a sdružuje zkušenosti z různých zemí, kde se sportovní parky/festivaly v době olympijských her konaly v různých podobách. Konference se v pražském hotelu Angelo zúčastnilo takřka 100 delegátů ze třinácti zemí světa.

Manuál vznikl v rámci projektu Sport Parks Inspired by the Olympics díky spolupráci osmi národních olympijských výborů z České republiky, Finska, Itálie, Francie, Belgie, Nizozemí, Chorvatska, Slovinska a zástupců Jihočeského kraje. Český olympijský výbor celý tento dvouletý projekt, který podpořila Evropské unie, koordinoval ve spolupráci s MOV pod vedením Jany Janotové.

Jde o další krok v šíření myšlenky, kterou ČOV uvedl do života v Česku v roce 2014 díky Olympijskému parku Soči-Letná. Tuto myšlenku nyní rozvíjí celosvětově Mezinárodní olympijský výbor v podobě Olympijských festivalů. Už letos v době zimních olympijských her v Pchjongčchangu proběhly pilotní festivaly na čtyřech místech – v Česku (Brno a Ostrava), ve Francii (Grenoble), Slovinsku a v Kosovu.

„Je to naprosto skvělý projekt, kterému Mezinárodní olympijský výbor dává jednu z nejvyšších priorit. Hlavně kvůli šíření olympijských myšlenek a hodnot do celého světa, kvůli tomu, že přinese olympijské hry přímo k fanouškům,“ pochvaloval si v Praze James McLeod, zástupce Mezinárodního olympijského výboru, který má na starosti vztahy s národními olympijskými výbory.

Předseda ČOV Jiří Kejval poděkoval všem, kdo se na tvorbě manuálu podíleli. „Od prvního olympijského parku na Letné v roce 2014 jsme ušli obrovský kus cesty. Jsem velmi rád, že díky partnerům i podpoře Mezinárodního olympijského výboru a dalších organizací můžeme naše know-how šířit tímto způsobem do světa. Manuál je velmi podrobný a poskytuje detailní návod a informace možným zájemcům o organizaci Olympijských festivalů,“ uvedl Kejval.

Podle místopředsedy ČOV pro zahraniční vztahy Romana Kumpošta manuál také inspiruje k tomu, aby co nejvíc zemí festivaly v budoucnu organizovaly. „Festivaly mohou být lokální na skromné úrovni, ale také čtrnáctidenní velkolepou akcí. I to manuál zohledňuje. Máme velkou radost, že je tento projekt nyní pod střechou Mezinárodního olympijského výboru,“ doplnil Kumpošt.

Všechny prezentace ze semináře si můžete prohlédnout na anglické verzi webu olympic.cz ZDE.

@Olympijský tým: Jak lépe oslavit 24. narozeniny? @esterledecka, přejeme všechno nejlepší a gratulujeme k rekordnímu čtvrtému velkému křištálovému glóbu ze snowboardingu! #czechteam : @ascdukla instagram.com/p…
@D_Svoboda: Dneska jsme s @veronikalalova.cz měli zase milou příležitost zatančit si spolu tango ve stylu První republiky, slowfox a passo doble . Tentokrát na Reprezentačním plese Autoklubu ČR . Díky za moc příjemný večer ! Mějte se všichni skvěle !! #ples #autoklub #prague #dance #evening #goodtime #weekend facebook.com/David…