Česká trenérská akademie se bude podílet na celoevropském zlepšení postavení trenérů

​Společně s předními evropskými institucemi se Česká trenérská akademie zapojí do projektu CoachForce21, jehož cílem je posílení role, odpovědnosti a postavení sportovních trenérů v Evropě 21. století. Koordinátorem tříletého projektu, který vyvrcholí v roce 2021 a získal výraznou finanční podporu Evropské komise v rámci programu Erasmus+ Sport, je Leeds Beckett University.

Česká trenérská akademie (nebo též Trenéři ČOV) je jeho součástí díky své aktivitě v rámci mezinárodní trenérské organizace ICCE (International Council for Coaching Excellence). Dalšími partnery jsou trenérské asociace nebo vzdělávací instituce z Finska, Německa, Velké Británie, Portugalska, Řecka, Maďarska a Polska.

„Jde o další krok, díky kterému jsme v kontaktu se světem, kde je sport vnímán komplexně. Univerzita v Leedsu je jednou z nejznámějších a nejlepších ve Velké Británii v propojování teorie s praxí. Díky této spolupráci pak můžeme získané informace přenášet zpět do českého prostředí,“ řekl Michal Ježdík, tajemník Trenérů ČOV.

Do projektu CoachForce 21 budou za Českou trenérskou akademii aktivně zapojeni Michal Barda, úspěšný házenkářský brankář a trenér, ve spolupráci s Lukášem Kozáčkem, koordinátorem a administrátorem projektu.

V tříletém průběhu projektu, který odstartuje v roce 2019, půjde o posílení zastoupení a respektování postavení trenérských asociací na vnitrostátní i evropské úrovni díky poskytování poradenství a podpory stávajícím a rozvíjejícím se trenérským asociacím a organizacím v Evropské unii. Dále půjde o přijetí a prosazení hlasu trenérů a trenérských asociací do popředí sociálního dialogu v oblasti sportu, zlepšování podmínek vzdělávání a zaměstnanosti trenérů v EU i jejich vlivu na utváření pracovního trhu.

Partneři CoachForce21 jsou Leeds Beckett University (koordinátor projektu), ICCE (International Council for Coaching Excellence), Professional Coaches Finland, POPA Greece (Hellenic Federation of Sport Coaches and Trainers), Hungarian Coaching Association, Trainerakademie Köln, Česká trenérská akademie, Treinadores Portugal, Polish Institute of Sport (Coaching Academy) a Coaches UK.