Kde sledovat novinky o Olympijských hrách mládeže

V sobotu 6. října zahájí česká výprava v Buenos Aires čítající 52 sportovců souboj o medailová umístění se soupeři z celého světa. Pro většinu z nich je to vrcholná akce jejich dosavadní sportovní kariéry. Fandit jim můžete prostřednictvím sociálních sítí nebo sledovat denní souhrn toho nejlepšího na ČT Sport. Vůbec poprvé bude možné sledovat dění ze všech dvaatřiceti sportů živě 24/7.

Z posledního ročníku letních her mládeže v Nanjingu, kde v roce 2014 reprezentovalo Českou republiku o 15 sportovců méně, přivezli mladí talenti celkem osm medailí z atletiky, cyklistiky a vodních sportů. I letos mají v těchto i v dalších sportech zastoupení ti nejlepší reprezentanti z ČR. Jejich cestu za prvním úspěchem pod pěti kruhy odstartuje slavnostní zahájení v sobotu 6. října, které se poprvé v historii koná mimo stadion na hlavním náměstí a je tak volně přístupné desítkám tisíc diváků z řad argentinské veřejnosti.

Do olympijské vesnice se sjede více než 4000 sportovců ze všech 206 světových zemí. Svou velikostí tak přesáhnou třetinu celkového počtu sportovců na „velké“ olympiádě v Riu. Olympijské hry mládeže v Buenos Aires jsou navíc vůbec první olympiádou, kde se utká stejný počet mužů i žen. Svou olympijskou premiéru si v Buenos Aires vyzkouší také pět sportů, které v roce 2020 uvidí diváci poprvé na OH v Tokiu, mezi nimi například BMX Freestyle a basketbal 3x3 se zastoupením českých sportovců.

Kde sledovat Olympijské hry mládeže živě

  • Oficiální olympijský videoportál Olympic Channel nabízí možnost sledovat Olympijské hry mládeže živě 24/7 prostřednictvím streamů ze všech sportů. Ten pokryje celkem 550 hodin napříč 149 různými aktivitami. Součástí budou také denní souhrny, zajímavé příběhy a rozhovory.
  • Streaming bude od 6. října možné sledovat také na těchto stránkách.

Kde získat obsah volně ke stažení

Oficiální info o dění na Olympijských hrách mládeže

Aktuální informace o české výpravě