Evropský týden sportu: Najděte si 30 minut denně

Najít si čas sportovat – to je motto letošního čtvrtého ročníku Evropského týdne sportu, který začíná v neděli 23. září. V České republice se stále zvyšuje negativní trend klesající pohybové aktivity. Nové statistiky navíc ukazují, že i přes finanční a geografickou dostupnost sportovišť v okolí bydliště si lidé neumějí najít na pohybové aktivity čas.

Nejnovější statistiky Eurobarometr, které každé čtyři roky zpracovává Evropská komise, poukázaly na pokles pohybové aktivity napříč všemi věkovými kategorii. Nejvýraznější je pokles u věkové kategorie 15-24 a 25-39 let, kde se jedná o 10 a více procent. Osmnáct procent Čechů se nevěnuje žádné aktivitě z důvodu nemoci či zdravotního handicapu. Hlavními důvody k nesportování je pro většinu nedostatek času a motivace k pohybu.

Evropský týden sportu, který se již počtvrté koná v posledním zářijovém týdnu, má za cíl ukázat široké veřejnosti, proč je důležité najít si na pohyb alespoň 30 minut denně.

Ambasadory aktuálního ročníku jsou rychlostní kanoista Josef Dostál a výškařka Michaela Hrubá. Prostřednictvím online kampaně lidem dávají tipy, jak změnit své každodenní návyky a zařadit pohybovou aktivitu jako přirozenou součást života.

Na webu Sportvokoli.cz najdou zájemci přehled sportovních akcí, které se konají v rámci Evropského týdne sportu a mohou si na nich různé aktivity vyzkoušet.

Již v pátek 21. září zahájí téma pravidelného pohybu odborná konference Elixír jako pohyb života, kde se přednášející budou věnovat hlavnímu přínosu pohybu nejen z pohledu kondice a zdraví, ale také z ekonomického a celospolečenského významu.

Týden sportu vyvrcholí 29. září v 18 hodin v pražském Tyršově domě, kde se ve spolupráci s Českou obcí sokolskou koná #BeActive Noc sokoloven. Zváni jsou všichni, kdo si chtějí zdarma vyzkoušet nejrůznější sportovní aktivity nebo se ve 20 hodin proběhnout na Petřínskou rozhlednu.

Celoevropský projekt odstartovalo v Česku již začátkem září republikové finále Sazka Olympijského víceboje, kde pod heslem #BeActive závodilo o medaile více než 600 dětí z celého Česka.

Evropský týden sportu je iniciativou Evropské komise a jeho koordinátorem v České republice je Český olympijský výbor.

Reklama

@Olympijský tým: @barborastrycova + = Čirá radost, jsi skvělá, Baru! #czechteam #wimbledon instagram.com/p…
@Olympijský tým: Je to doma! @barborastrycova je wimbledonskou šampionkou ve čtyřhře! Skvěle! instagram.com/p…
@Olympijský tým: Seznamte se: Vítězové juniorské čtyřhry na @wimbledon – @leheckajiri a @jonas.forejtek Gratulujeme a děkujeme, kluci! #czechteam instagram.com/p…
Reklama