Základní škola z Kroměříže znovu ovládla republikové finále. Zúčastnilo se ho přes 600 dětí

Základní škola Oskol Kroměříž triumfovala počtvrté za sebou na republikovém finále Odznaku všestrannosti Sazka olympijského víceboje. Dvoudenní závody ve sportovní všestrannosti se konaly 6. a 7. září v Brně na atletickém stadionu pod Palackého vrchem. Do finále se zapojilo více než 600 žáků ze 187 škol po celé republice.

Fotogalerie »

Republikové finále Odznaku Všestrannosti 2018

Velkolepé slavnostní zahájení si nenechali ujít ani rodiče a spolužáci závodících žáků. Společně zaplnili celou tribunu.

„Republikové finále je prestižní záležitostí. Děti, které na něj přijedou, jsou mezi těmi nejlepšími v celém projektu. Chceme, aby je sportování bavilo, postupně se v něm zlepšovaly a našly si díky němu i spoustu nových přátel,“ říká bývalá trojskokanka Šárka Kašpárková, jedna z organizátorek a bronzová medailistka z olympiády v Atlantě 1996.

Za vítěznou základní školou Oskol Kroměříž skončila na druhém místě ZŠ Chodovická v Praze a pomyslné bronzové medaile braly děti ze ZŠ Ladova v Litoměřicích.

Ve finále soutěžili sportovci během dvou dnů celkem v deseti disciplínách, které během školního roku trénují a snaží se v nich neustále zlepšovat. Vedle těch tradičních jako běh, sprint a skok do dálky mezi ně patřily také hod medicinbalem, leh-sedy nebo dribling.

„Stejně jako v předchozích letech jsme byli svědky parádních sportovních výkonů. Například ve skoku přes švihadlo zaznamenaly některé děti během dvou minut kolem 400 přeskoků, což je úžasné číslo,“ chválí Kašpárková.

„Musíme poděkovat také Armádě a Policii České republiky, bez kterých by se finále neobešlo. Pravidelně nám pomáhají jako vedoucí družstev a rozhodčí. Všichni odvedli profesionální práci,“ doplnila.

Děti přijely povzbudit i aktivní sportovci či olympijské legendy – byli mezi nimi například olympijský vítěz Martin Doktor, basketbalistka Ilona Burgrová, výškařka Michaela Hrubá nebo dálkař Radek Juška. Někteří z nich se zúčastnili také exhibice v disciplínách Odznaku všestrannosti, samozřejmostí byla autogramiáda a společné focení.

„Podpisů jsem rozdala mraky, hlavně na trička. Až mě z toho bolela ruka. Ale jsem hlavně ráda, že tolik dětí má o aktivní sport zájem,“ pochvalovala si výškařka Hrubá.

„Je to bomba, celá akce se povedla na jedničku. Děti makaly jako šrouby, nikdo se nesnažil nic ošulit. My jako přihlížející sportovci jsme byli poctěni, že se můžeme finále zúčastnit,“ dodala Ilona Burgrová.

Kromě sportu se děti ve volných chvílích mohly bavit v BeActive vesničce, kde pro ně byl připravený doprovodný program v podobě golfu, lukostřelby nebo mini ping pongu. Díky spolupráci s Paralympijských výborem si mohly vyzkoušet i sporty pro handicapované a osobně se setkat s některými z paralympioniků.

@Squash: Z vítězství na úvodních áčkách nového roku se radovali David Zeman a Anna Serme! Na céčkách byli nejlepší Tomáš Hanzelka a Aleš Knotek. Více o jednotlivých turnajích u fotek. facebook.com…
@Autoklub: I když letošní ročník Rallye Dakar skončil před necelými třemi dny, už dnes proběhla v budově Autoklubu ČR tisková konference našeho ambasadora Martina Macíka. Z Peru se Martin vrátil teprve v sobotu, ale už dnes společně s Janem Brabcem popisoval za velké účasti novinářů a hostů své zážitky z tohoto legendárního motoristického dobrodružství. Děkujeme oběma za obrovské sportovní i mediální nasazení. Martin Macík Jr. BIG SHOCK Racing Baly photo facebook.com…
@Florbal: Extraliga žen má po dlouhé době bodového lídra, Florbal Vítkovice se díky vítězství v přímém souboji na nájezdy odpoutal od svých největších rivalek v boji o čelo z Florbal Chodov na rozdíl jednoho bodu. facebook.com…
@Biatlon: Na svěťák do Itálie už i s Adamem. :-) biatlon.cz/v-ibu…