Základní škola z Kroměříže znovu ovládla republikové finále. Zúčastnilo se ho přes 600 dětí

Základní škola Oskol Kroměříž triumfovala počtvrté za sebou na republikovém finále Odznaku všestrannosti Sazka olympijského víceboje. Dvoudenní závody ve sportovní všestrannosti se konaly 6. a 7. září v Brně na atletickém stadionu pod Palackého vrchem. Do finále se zapojilo více než 600 žáků ze 187 škol po celé republice.

Fotogalerie »

Republikové finále Odznaku Všestrannosti 2018

Velkolepé slavnostní zahájení si nenechali ujít ani rodiče a spolužáci závodících žáků. Společně zaplnili celou tribunu.

„Republikové finále je prestižní záležitostí. Děti, které na něj přijedou, jsou mezi těmi nejlepšími v celém projektu. Chceme, aby je sportování bavilo, postupně se v něm zlepšovaly a našly si díky němu i spoustu nových přátel,“ říká bývalá trojskokanka Šárka Kašpárková, jedna z organizátorek a bronzová medailistka z olympiády v Atlantě 1996.

Za vítěznou základní školou Oskol Kroměříž skončila na druhém místě ZŠ Chodovická v Praze a pomyslné bronzové medaile braly děti ze ZŠ Ladova v Litoměřicích.

Ve finále soutěžili sportovci během dvou dnů celkem v deseti disciplínách, které během školního roku trénují a snaží se v nich neustále zlepšovat. Vedle těch tradičních jako běh, sprint a skok do dálky mezi ně patřily také hod medicinbalem, leh-sedy nebo dribling.

„Stejně jako v předchozích letech jsme byli svědky parádních sportovních výkonů. Například ve skoku přes švihadlo zaznamenaly některé děti během dvou minut kolem 400 přeskoků, což je úžasné číslo,“ chválí Kašpárková.

„Musíme poděkovat také Armádě a Policii České republiky, bez kterých by se finále neobešlo. Pravidelně nám pomáhají jako vedoucí družstev a rozhodčí. Všichni odvedli profesionální práci,“ doplnila.

Děti přijely povzbudit i aktivní sportovci či olympijské legendy – byli mezi nimi například olympijský vítěz Martin Doktor, basketbalistka Ilona Burgrová, výškařka Michaela Hrubá nebo dálkař Radek Juška. Někteří z nich se zúčastnili také exhibice v disciplínách Odznaku všestrannosti, samozřejmostí byla autogramiáda a společné focení.

„Podpisů jsem rozdala mraky, hlavně na trička. Až mě z toho bolela ruka. Ale jsem hlavně ráda, že tolik dětí má o aktivní sport zájem,“ pochvalovala si výškařka Hrubá.

„Je to bomba, celá akce se povedla na jedničku. Děti makaly jako šrouby, nikdo se nesnažil nic ošulit. My jako přihlížející sportovci jsme byli poctěni, že se můžeme finále zúčastnit,“ dodala Ilona Burgrová.

Kromě sportu se děti ve volných chvílích mohly bavit v BeActive vesničce, kde pro ně byl připravený doprovodný program v podobě golfu, lukostřelby nebo mini ping pongu. Díky spolupráci s Paralympijských výborem si mohly vyzkoušet i sporty pro handicapované a osobně se setkat s některými z paralympioniků.

@Curling: Kolibris 1 Team David Šik zve na Finále MČR mužů v curlingu, které startuje už tento čtvrtek! facebook.com/cesky…
@Sandra Mašková - fighter: Tak jo! Konečně se mi to podařilo dokončit!! "Jak bylo v Africe?" - otázka, kterou jsem obvykle zahrávala tak nějak do autu větou "Prošla jsem si peklem, ale stálo to za to." Mezitím jsem si pracovala na děsnědlouhejchslintech (extra děsnědlouhýslinty⚠️alert ⚠️), který dneska konečně můžu pustit ven .. a na svejch (!!) rozpracovanejch webovkách .. takže odpusťte jejich nedostatky, na kterejch stále pracuju - ale - mám radost !!! Děkuju www.externity.cz za blogísek, kam od teď budu moct sázet ty svoje plky !!! Kdo to dokáže přečíst celý, má plusový body ✌️ #desnedlouhyslinty #efc #tf2 #mma sandramaskova.cz/efc-the-fighter-2/ facebook.com…
@Českomoravský svaz hokejbalu: V sedmnácti letech ho čekají ještě dvě sezony mezi juniory. Filip Faltus už nyní ale patří mezi základní stavební kameny mužského týmu Letohradu, což potvrdil o víkendu v Sudoměřicích, které ve vlastním oslabení připravil v prodloužení o dva body! Přečtěte si jeho rozhovor na webu hokejbal.cz ➡ bit.ly/2Yhr69k #crossdockextraliga #hracvikendu facebook.com/cesky…
@Sandra Mašková - fighter: Tak jo! Konečně se mi to podařilo dokončit!! "Jak bylo v Africe?" - otázka, kterou jsem obvykle zahrávala tak nějak do autu větou "Prošla jsem si peklem, ale stálo to za to." Mezitím jsem si pracovala na děsnědlouhejchslintech (extra děsnědlouhýslinty⚠️alert ⚠️), který dneska konečně můžu pustit ven .. a na svejch (!!) rozpracovanejch webovkách .. takže odpusťte jejich nedostatky, na kterejch stále pracuju - ale - mám radost !!! Děkuju www.externity.cz za blogísek, kam od teď budu moct sázet ty svoje plky !!! sandramaskova.cz/efc-the-fighter-2/
@Badminton: Končí jedna éra, éra dvojice s nezaměnitelným a nesmírně funkčním stylem, dvojice místy až příliš temperamentní. Dvojice legend. Jak vzpomíná na Boeho s Mogensenem šéfredaktor webu Czech Badminton Ondřej Kopřiva? czechbadminton.cz…
@Český krasobruslařský svaz: Michal je stálicí na všech světových kraso soutěžích a nebude chybět ani na letošním Mistrovství světa v Japonsku. Michal má natrénováno, skvělou formu ukázal už na ME v Minsku, tak se těšíme, k jakým výkonům ho fanoušci této meccy krasobruslení vyhecují. facebook.com…
@J_Kulhavý: Probably the worst day at The Cape Epic ever. We lost race . Sam suffered a lot after his yesterday’s crash. Tomorrow We will see more..then hope We can try something in the next stages. Thanks for your support! facebook.com…