Bývalý skip české reprezentace Jiří Snítil bude působit ve Světové curlingové federaci

Jiří Snítil, dlouholetý skip české reprezentace, se stal členem Světové curlingové federace (WCF). Bývalý curler bude pro organizaci pracovat jako delegát na mezinárodních akcích a spolupracovat na přípravě tréninkových kempů.

„Ukončil jsem hráčskou kariéru a tohle je skvělá příležitost, jak nadále působit v curlingovém prostředí. Tato pozice ideálně kombinuje mé zkušenosti z curlingu s pracovní kariérou,“ uvedl v tiskové zprávě Jiří Snítil, který pracoval jako organizátor korporátních akcí a konferencí.

Snítil bude mezi zaměstnanci Světové curlingové federace jediným (a také historicky prvním) Čechem, v červenci však byla do Komise sportovců zvolena skipka národního týmu Anna Kubešková.

„Těší mě, že se tímto krokem podtrhuje dobré jméno našich sportovců a českého curlingu. Věřím, že Jirkovy zkušenosti ve světové organizaci budou přínosné,“ dodal David Šik, předseda Českého svazu curlingu.

Jiří Snítil vybojoval za svoji hráčskou kariéru bronz z mistrovství Evropy, stříbro z mistrovství Evropy smíšených týmů a mužská reprezentace skončila pod jeho vedením sedmá na mistrovství světa, což je historicky nejlepší české umístění. Po neúspěšné kvalifikaci na olympiádu v Pchjongčchangu však svoji profesionální kariéru uzavřel.

@Český bobový tým: Přímý přenos druhých jízd čtyřbobů startuje na kanálu IBSF TV od 15:30 hod. #IBSF - International Bobsleigh & Skeleton Federation youtu.be/tWUaLyhmuUc
@Český bobový tým: V neděli 20.1.2019 od 14:00 hod startuje na kanálu IBSF TV přímý přenos pátého závodu Světového poháru čtyřbobů v rakouském Innsbrucku. Přímý přenos můžete sledovat také v rámci iVysílání ČT na webu nebo vašich smart TV. #IBSF - International Bobsleigh & Skeleton Federation youtu.be/4bsrLRvZgWo
@Český krasobruslařský svaz: Michal patří na letošní Evropě k horkým favoritům na medaili. Závod od závodu zraje jako víno a spolupráce s trenérem Rafaelem mu více než prospívá. V nedávném rozhovoru pro portál ISU skating se zmínil o jeho postoji k dokonalosti (i v krasobruslení). "Pro nás není dokonalost cíl, není to něco, co můžete vždy dosáhnout. Je to více váš životní postoj. Je to způsob, jakým se prezentujete a dáváte si životní výzvy, protože pro každého znamená dokonalost něco jiného." A to je přesně Michalův styl, na který se těšíme na nadcházejícím ME v Bělorusku. facebook.com…