Bývalý skip české reprezentace Jiří Snítil bude působit ve Světové curlingové federaci

Jiří Snítil, dlouholetý skip české reprezentace, se stal členem Světové curlingové federace (WCF). Bývalý curler bude pro organizaci pracovat jako delegát na mezinárodních akcích a spolupracovat na přípravě tréninkových kempů.

„Ukončil jsem hráčskou kariéru a tohle je skvělá příležitost, jak nadále působit v curlingovém prostředí. Tato pozice ideálně kombinuje mé zkušenosti z curlingu s pracovní kariérou,“ uvedl v tiskové zprávě Jiří Snítil, který pracoval jako organizátor korporátních akcí a konferencí.

Snítil bude mezi zaměstnanci Světové curlingové federace jediným (a také historicky prvním) Čechem, v červenci však byla do Komise sportovců zvolena skipka národního týmu Anna Kubešková.

„Těší mě, že se tímto krokem podtrhuje dobré jméno našich sportovců a českého curlingu. Věřím, že Jirkovy zkušenosti ve světové organizaci budou přínosné,“ dodal David Šik, předseda Českého svazu curlingu.

Jiří Snítil vybojoval za svoji hráčskou kariéru bronz z mistrovství Evropy, stříbro z mistrovství Evropy smíšených týmů a mužská reprezentace skončila pod jeho vedením sedmá na mistrovství světa, což je historicky nejlepší české umístění. Po neúspěšné kvalifikaci na olympiádu v Pchjongčchangu však svoji profesionální kariéru uzavřel.