Startuje projekt o největších momentech českého sportu. Zapojte se i vy

První olympijská medaile pro Československo zásluhou Bedřicha Šupčíka ve šplhu, nebo třeba premiérový cenný kov hokejistů na olympiádě v Antverpách 1920? Hlasováním o největším úspěchu první dekády československé historie startuje projekt o mimořádných momentech českého sportu. Nebudou chybět ani olympijské triumfy fenomenálního běžce Emila Zátopka či zlato hokejového týmu v Naganu.

Projekt s názvem Největší momenty 100 let českého sportu připravila Česká unie sportu ve spolupráci s Českou televizí, Českým olympijským výborem a Českou obcí sokolskou.

Jeho základní částí je anketa, ve které mohou fanoušci na webu ČT Sport hlasovat o největším momentu každé z dekád. A to popořadě, nominace a představení každé dekády bude vždy v pondělí v pořadu Otakara Černého na ČT Sport.

O absolutních vítězích pak rozhodne tzv. odborná akademie složená ze sportovních legend, novinářů a předsedů sportovních svazů a spolků.

Hlasování začalo v pondělí 9. července a skončí 16. září. Vítězové budou slavnostně vyhlášeni 28. září na galavečeru v přímém přenosu České televize.

„Češi mají v historii mezinárodního olympismu velkou stopu, náš první předseda Stanislav Guth-Jarkovský byl i u zrodu Mezinárodního olympijského výboru. Jsem osobně velice rád, že si při oslavách významného výročí naší republiky můžeme připomenout všechny naše sportovní hrdiny,“ uvedl Jiří Kejval, předseda ČOV.

Doprovodnou součástí ankety budou soutěže na facebookovém profilu Momenty sportu, kde mohou fanoušci získat podepsaný wimbledonský ručník Petry Kvitové, fotbalový míč s podpisem Petra Čecha nebo reprezentační dresy s podpisy hokejistů Jaromíra Jágra a Dominika Haška.

Foto: Jan Malý