Streamované zápasy z Ostrava Beach Open sledovalo na FB Českého olympijského týmu téměř 70 tisíc fanoušků

Český olympijský tým má za sebou historický milník ve své komunikaci. V Ostravě při World Tour v plážovém volejbale poprvé produkoval a na svém Facebooku vysílal živý přenos ze sportovního utkání. Z Ostravy nabídl ve čtvrtek 21. června v televizní kvalitě – a to včetně studia a zápasového komentáře – celkem pět zápasů s českou účastí.

Dámský dopolední blok zasáhl na Facebooku 137 168 lidí a dosáhl 51 tisíc zhlédnutí, odpolední blok oslovil 61 tisíc fanoušků a měl přes 17 tisíc zhlédnutí.

„Považujeme za velký úspěch, že se nám podařilo oslovit ve všední den tak velkou masu fanoušků. Šlo o historickou událost, na které pracoval celý tým lidí. Vytvořili jsme produkt, na kterém můžeme při velkých sportovních akcích nadále pracovat a nabízet ho sportovním svazům i partnerům,“ uvedl Tomáš Houska, vedoucí digitální komunikace ČOV.

V rámci partnerství s Českou televizí moderoval studio Jiří Kalemba a zápasy komentoval Tomáš Klement. Stream zároveň poutal na televizní vysílání v dalších dnech.

Mezi hosty ve studiu byli pár minut po každém utkání všechny české páry, ale také předseda volejbalového svazu Marek Pakosta, místopředseda Josef Beneš a primátor města Ostrava Tomáš Macura.

Na produkci streamu úzce spolupracoval Český olympijský tým s Českou televizí a s pořadateli turnaje. „Česká televize je pro nás při streamování klíčovým partnerem a dokážeme si vzájemně pomoci. Našim cílem je dostávat špičkový český sport na sociální sítě, oslovit mladé publikum a dělat servis svazům a jejich sportovcům. Bojujeme tím proti odlivu mladých lidí ze sportu. Na vysílání jsme měli pozitivní reakce, ve spolupráci se svazy můžeme do budoucna portfolio přenosů rozšiřovat. Je to pro nás začátek testovací fáze,“ doplnil generální sekretář ČOV Petr Graclík.

Foto: Adolf Horsinka a Vlastimil Vacek/Ostrava Beach Open.