Staronovým ombudsmanem ČOV je na dalších šest let Alexander Károlyi

Staronovým ombudsmanem Českého olympijského výboru se stal Alexander Károlyi. Uznávaný sportovní advokát svou funkci vykonával již od roku 2012, Plénum ČOV ho na zasedání v prostorách České národní banky v Praze jednomyslně zvolilo na další šestileté období s platností od listopadu 2018. Na Plénu se hodnotilo také vystoupení českých sportovců na únorových olympijských hrách v Pchjongčchangu a schvalovaly rozpočty.

„Povedlo si nám uspět jak na sportovním poli, tak také pomocí našich projektů Olympijských festivalů či Českého domu. V říjnu nás čekají mládežnické Hry (YOG) v Argentině, už však započala také naše příprava na olympiádu v Tokiu 2020,“ řekl Jiří Kejval, předseda ČOV.

Zároveň připomněl, jaké jsou hlavní cíle ČOV pro následující roky. Jedná se o podporu přípravy sportovců v programu TOP TEAM, koordinace aktivit sportovní diplomacie v zahraničí, rozvoj a vzdělávání trenérů a sportování mládeže.

Delegáti Pléna ČOV schválili zprávu o rozpočtu za rok 2017 a také návrh rozpočtu na rok 2018. „Ekonomická situace v roce 2017 byla velmi tíživá, financování ze strany ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy bylo náročné. Neobdrželi jsme prostředky, které nám byly slíbeny, takže jsme byli nuceni sáhnout do vlastních zdrojů,“ řekl Libor Varhaník, místopředseda ČOV. Hospodaření ČOV v roce 2017 skončilo ve schodku 5 234 193 korun, na letošní rok počítá ČOV se schodkem dvou milionů korun při nákladech 165 376 500 korun.

Usnesení Pléna Českého olympijského výboru konaného dne 18. 4. 2018