Trenérským objevem roku 2017 se stala plavecká trenérka Škábová

Komise rovných příležitostí ve sportu Českého olympijského výboru pojedenácté ocenila celoživotní trenérky a cvičitelky. Za rok 2017 převzaly ocenění také profesionální trenérky. Cenu pro objev loňského roku si odnesla plavecká trenérka Petra Škábová, a to za juniorské úspěchy talentované osmnáctileté olympioničky Barbory Seemanové.

„Mám dvě malé děti, není sranda skloubit soukromí s trenéřinou. Podíl na mém úspěchu mají samozřejmě i moji svěřenci včetně Báry, bez její píle a odhodlání bych totiž podobné ocenění nikdy nezískala,“ řekla Petra Škábová.

Trenérské zkušenosti sbírala i při zahraničních studiích na americké univerzitě, v současnosti vede plavce v klubu Motorlet Praha. Jednou z jejích svěřenkyň je Barbora Seemanová, která se v šestnácti letech zúčastnila olympijských her v Riu a má ve sbírce pět medailí z juniorských evropských šampionátů.

Fotogalerie »

Trenérka, cvičitelka roku 2017

Seemanová trenérce osobně pogratulovala. „Nedokážu si představit, kde bych bez ní byla. Všechny mé úspěchy patří z poloviny mé trenérce. Chci jí za to moc poděkovat,“ říkala.

V kategorii objev roku bylo nominováno osm trenérek, mezi nimi například Nikola Brejchová, čtvrtá oštěpařka z olympijských her v Aténách 2004, nebo minigolfistka Olivia Prokopová, která se věnuje trenérské profesi již od svých čtrnácti let.

„Petra Škábová je správnou volbou. Je vynikající trenérkou. Věnuje se plavání, což je extrémně náročný sport, a já musím smeknout, jakých úspěchů dosáhla,“ řekla Naďa Knorre, předsedkyně Komise rovných příležitostí ve sportu.

Ocenění obdrželo také osm profesionální trenérek a osmnáct dobrovolných trenérek a cvičitelek za celoživotní činnost. „Každý rok se nám hůř a hůř vybírají kandidátky. Dostáváme kolem stovky nominací a bohužel nemůžeme ocenit všechny. Některé ženy se cvičitelské činností věnují i šedesát let, profesionální trenérky zase dostanou své svěřence mnohdy až na olympiádu. Je úžasné, že se každý rok mají možnost na takové akci potkat,“ uvedla Naďa Knorre.

Seznam všech oceněných najdete zde.

Fotogalerie ke stažení - 1. část
Kompletní fotogalerie ke stažení zde.
Foto: ČOV/Markéta Navrátilová

@Baseball: Už se také těšíte? Nejlepší baseballová liga světa MLB otvírá své brány a čeští fanoušci mohou být u toho, díky živým přenosům na O2 TV Sport. Vše odstartuje 28. března duelem Atlanta Braves - Philadelphia Phillies facebook.com…
@P_Vakoč: Not the easiest start of @voltacatalunya ⛰⛰⛰ Tomorrow a bit flatter stage with an uphill kick to finish line. Looking forward @gettysport @deceuninck_quickstepteam facebook.com…
@Fotbal: Momenty z jednoznačného vítězství lvíčat nad Mexikem facebook.com…
@Sandra Mašková - fighter: Chceš-li mít vystajlovanej účes, tak švihej do Penty, tam se o tebe náležitě postaraj #mma #training #hairstyle Penta Gym Prague Dan Bartak Magdalena Sormova - WMMA fighter facebook.com…
@Z_Hejnova: Vzdycky pro me byla segra vzorem ❤️ denik.cz/atletika…