Proběhlo tradiční setkání olympioniků

Tradiční setkání generací českých olympioniků proběhlo těsně před Velikonoci v Národním domě na Vinohradech. Nechyběli olympijští medailisté a legendy minulosti, ale dorazili také letošní olympionici z Pchjongčchangu.

Hosty vítali členové předsednictva Českého klubu olympioniků, který sdružuje závodnické a trenérské účastníky olympijských her, mezi nimi Oldřich a Pavel Svojanovští, Jiří Adam, Pavel Benc, Imrich Bugár, Aleš Depta, Jiří Čtvrtečka a další.

Fotogalerie »

Společenské setkání olympioniků 2018

Aktivní generaci zastupovali skikrosařka Nikol Kučerová nebo tým sáňkařů z letošních zimních olympijských her. Přišel také zápasník Marek Švec, který loni převzal bronzovou olympijskou medaili z Pekingu, či další zástupci jeho generace olympioniků.

„Chtěl bych poděkovat Českému olympijskému výboru za nádherná setkání, která podporuje. Potkáme se, popovídáme a zavzpomínáme. Letos je na co vzpomínat. Před padesáti lety Jirka Raška získal zlatou olympijskou medaili. Nedávno jsem viděl film o vítězství hokejistů v Naganu, je to něco úžasného,“ řekl Oldřich Svojanovský, předseda Českého klubu olympioniků.

@Olympijský tým: 10 běžců, hromadný start, ostré zatáčky nebo třeba “velbloudí hrb” Seznamte se s novinkou! instagram.com/p…
@Olympijský tým: Buď PRVNÍ! A podívej se s námi do olympijské vesnice v @tokyo2020 zde se budou sportovci často potkávat v obchůdku, na kávě a také těsně před startem Her během uvítacího ceremoniálu všech výprav! #czechteam #socialhub #wood #olympicvillage instagram.com/p…