O sportovní diplomacii přednášel studentům i zástupce MOV

Modulem na téma Sportovní diplomacie a olympijské hnutí pokračoval po zimních olympijských hrách studijní kurz Sportovní diplomacie, který připravuje zástupce sportovních svazů na role v domácích i zahraničních organizacích. Přednášet do Prahy přijel i Jérôme Poivey, který v Mezinárodním olympijském výboru řídí institucionální vztahy.

Tématem Poiveyho přednášky byly olympijská diplomacie, Mezinárodní olympijský výbor a jeho struktura. Zabýval se také vztahy národních olympijských výborů a sportovních federací.

Roman Kumpošt, místopředseda Českého olympijského výboru pro zahraniční vztahy, představil studentům strategii zahraniční politiky ČOV, jejímž výsledkem bylo i zvolení předsedy ČOV Jiřího Kejvala členem MOV. Hovořil o jejích nástrojích, ale také o tom, bez čeho se sportovní diplomaté neobejdou.

Celý modul měl na starosti Ivan Štulajer z Fakulty politických věd a mezinárodních vztahů Univerzity Matěje Bela. O sportu a politice, antidiskriminaci ve sportu i řadě dalších témat hovořil jeho kolega Peter Terem, vedoucí katedry mezinárodních vztahů a diplomacie. Generální sekretář Slovenského olympijského výboru Jozef Liba představil zimní olympijské hry v Pchjongčchangu z pohledu sportovní diplomacie.

Zástupkyně ČOV v EU kanceláři Evropských olympijských výborů Jana Janotová se zabývala tématy sportovní politiky Evropské unie a prosazování zájmů sportovního hnutí v EU. Šéf českého softbalu Gabriel Waage vykreslil vlastní zkušenosti z mezinárodní sportovní diplomacie, tedy z pohledu předsedy Evropské softbalové federace.

@Florbal: 16. kolo Tipsport Superligy nabídlo velkou podívanou! ➡ FBC Liberec doma otáčel s Florbal Znojmo z 0:4 na 6:4 ➡ Florbal Mladá Boleslav ztratil v závěru vedení 3:1, výhru nad Florbal Vítkovice zajistil v prodloužení Jan Jelínek ➡ Florbal Chodov měl velmi těžkou práci s Panthers Otrokovice ➡ SKV Florbal porazil Tatran Střešovice ➡ FBC Česká Lípa si z domácího souboje s FBC Ostrava nechala dva body facebook.com…
@Horolezectví: Dnes se na lezecké stěně DURO Singing Rock v Brně uskutečnilo Mistrovství České republiky v lezení na rychlost dospělých a mládeže (včetně mládeže U14). Vyhrál Jan Kříž a Hana Křížová! Gratulujeme! Kompletní výsledky naleznete na našem webu v kalendáři závodů - bit.ly/2EfP8dE Foto: Monika Brkalová, MS Innsbruck 2018, ilustrační facebook.com…
@Basketbal: Ondřej Balvín posunul rekord! Při výhře CB Gran Canaria svítilo u jména Balvín 16 bodů a 13 doskoků s ratingem 31, což je Ondrův nejlepší výkon v letošní sezoně ACB - Asociación Clubes Baloncesto Gratulujeme #doubledouble facebook.com…
@Florbal: Před týdnem to skončilo, podívejte se na to nejlepší z Mistrovství světa mužů ve florbale 2018 facebook.com…